USA: Spotkanie bp. Fellaya z bp. Schneiderem

Aktualizacja: 2015-02-16 1:36 pm

11 lutego br. bp Atanazy Schneider, biskup pomocniczy diecezji astańskiej w Kazachstanie, spotkał się z bp. Bernardem Fellayem, przełożonym generalnym Bractwa Św. Piusa X, oraz kilkoma towarzyszącymi mu kapłanami. Spotkanie miało miejsce w prowadzonym przez FSSPX seminarium duchownym pw. św. Tomasza z Akwinu w Winonie w stanie Minnesota. Była to druga wizyta bp. Schneidera w seminarium Bractwa – 16 stycznia br. hierarcha odwiedził seminarium pw. Św. Proboszcza z Ars we Flavigny we Francji. Oba spotkania dotyczyły kwestii reformy liturgicznej Pawła VI i doktrynalnych założeń novus ordo Missae.

Bp Atanazy Schneider, biskup pomocniczy Astany

Przypomnijmy, że 5 grudnia 2014 r. kard. Walter Brandmüller, emerytowany przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych, gościł w seminarium duchownym FSSPX pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii; wówczas rozmowa koncentrowała się na autorytecie nauczania II Soboru Watykańskiego.

Wspomniane spotkania stanowią przedłużenie serii rozmów doktrynalnych toczonych przez Bractwo Św. Piusa X z władzami rzymskimi; są prowadzone „w szerszych, mniej formalnych ramach niż to miało miejsce podczas poprzednich dyskusji”, jak to ustalono 23 września 2014 r. podczas spotkania bp. Fellaya z kard. Gerardem Müllerem. Stanowią również okazję, żeby goście mogli lepiej poznać Bractwo Świętego Piusa X i więcej dowiedzieć się o dobru, które zostało osiągnięte dzięki działalności jego członków na rzecz katolickiej Tradycji.

Wizyta bp. Schneidera w seminarium w Winonie zbiegła się z dorocznym – trwającym tydzień i poświęconym studiom – spotkaniem księży północnoamerykańskiego dystryktu FSSPX (w tym roku uczestniczyło w nim 80 kapłanów).

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79799 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]