USA: Spotkanie bp. Fellaya z bp. Schneiderem

11 lutego br. bp Atanazy Schneider, biskup pomocniczy diecezji astańskiej w Kazachstanie, spotkał się z bp. Bernardem Fellayem, przełożonym generalnym Bractwa Św. Piusa X, oraz kilkoma towarzyszącymi mu kapłanami. Spotkanie miało miejsce w prowadzonym przez FSSPX seminarium duchownym pw. św. Tomasza z Akwinu w Winonie w stanie Minnesota. Była to druga wizyta bp. Schneidera w seminarium Bractwa – 16 stycznia br. hierarcha odwiedził seminarium pw. Św. Proboszcza z Ars we Flavigny we Francji. Oba spotkania dotyczyły kwestii reformy liturgicznej Pawła VI i doktrynalnych założeń novus ordo Missae.

Bp Atanazy Schneider, biskup pomocniczy Astany

Przypomnijmy, że 5 grudnia 2014 r. kard. Walter Brandmüller, emerytowany przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych, gościł w seminarium duchownym FSSPX pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii; wówczas rozmowa koncentrowała się na autorytecie nauczania II Soboru Watykańskiego.

Wspomniane spotkania stanowią przedłużenie serii rozmów doktrynalnych toczonych przez Bractwo Św. Piusa X z władzami rzymskimi; są prowadzone „w szerszych, mniej formalnych ramach niż to miało miejsce podczas poprzednich dyskusji”, jak to ustalono 23 września 2014 r. podczas spotkania bp. Fellaya z kard. Gerardem Müllerem. Stanowią również okazję, żeby goście mogli lepiej poznać Bractwo Świętego Piusa X i więcej dowiedzieć się o dobru, które zostało osiągnięte dzięki działalności jego członków na rzecz katolickiej Tradycji.

Wizyta bp. Schneidera w seminarium w Winonie zbiegła się z dorocznym – trwającym tydzień i poświęconym studiom – spotkaniem księży północnoamerykańskiego dystryktu FSSPX (w tym roku uczestniczyło w nim 80 kapłanów).

Za: Wiadomości Tradycji katolickiej (16 lutego 2015) | http://news.fsspx.pl/2015/02/usa-spotkanie-bp-fellaya-z-bp-schneiderem/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content