Czy Diecezja Toledo płaciła za dokonywane aborcje?

Aktualizacja: 2006-12-19 12:00 am

Głośna rozprawa księdza Geralda Ribinsona oskarżonego i skazanego 11 maja br. za dokonanie morderstwa zakonnicy siostry Margaret Ann Pahl (o rozprawie informowaliśmy wcześniej – zob. Ksiądz skazany na 15 lat więzienia za satanistyczny mord na zakonnicy), może okazać się być przyczyną ujawienia innego wstrząsającego faktu. Znany katolicki dziennikarz amerykański Matt C. Abbott doszukał się w książce pt Sin, Shame and Secrets (Grzech, Wstyd i Tajemnice), autorstwa David Yonke, dziennikarza działu religijnego pisma The Toledo Blade, że Diecezja Toledo płaciła za dokonywanie aborcji. Na stronie 176 książki Davida Yonke, zawarte są następujące słowa:

“Gdy 17 września 2004 roku detektywi Forrester i Ross ponownie wkroczyli do Centrum Katolickiego Catholic Center i udali się wprost na czwarte piętro biura parafialnego, tym razem zażądali dostępu do dokumentów umieszczonych w biurze księdza Billiana. Przeglądnęli wiele dokumentów zaznaczonych jako Poufne, ale nie znaleźli niczego co miałoby powiązanie ze śledztwem księdza Robinsona. Detektywi opuścili Biuro Parafialne bez niczego. Oficjalnie, sierżant Forrester powiedział, że dokumenty poufne dotyczyły spraw dotyczących seksualnego molestowania dzieci przez księży. Nieoficjalnie, wiele osób mających dostęp do tych informacji, włączając w to księży diecezjalnych, powiedziało, że dokumenty zawierały wykazy aborcji płaconych przez diecezję.”

Dziennikarz Matt C. Abbott próbował skontaktować się z Diecezją Toledo, ale jak do tej pory nie uzyskał odpowiedzi.

Źródła:

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=797 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]