Bp Fellay o roli nowego seminarium FSSPX w USA

Aktualizacja: 2015-02-7 6:23 pm

W hrabstwie Buckingham w stanie Wirginia powstaje budynek, do którego zostanie przeniesione seminarium pw. Św. Tomasza z Akwinu, obecnie mieszczące się w Winonie w Minnesocie. Budynki, w których dotychczas studiowali i byli formowani klerycy (pochodzący z USA i innych krajów anglojęzycznych), na skutek rosnącej liczby powołań przestały spełniać swoje zadania i po przeprowadzce zostaną przeznaczone na dom rekolekcyjny dla kapłanów Bractwa.

Poniższy film ilustruje postęp prac oraz wagę całego przedsięwzięcia:

Za: Wiadomości Tradycji katolickiej (6 lutego 2015) – “Bp Fellay o roli nowego seminarium FSSPX w USA (film z napisami w języku polskim)”


Francja

Zamykają seminarium w dolnej Normandii, międzydiecezjalne, skupiające trzy diecezje i kształcące aż 17 klerykow, co daje 5,6 kleryka na diecezję i 0,8 powołania na rok. Zostaną oni wysłani do Rennes, do Bretanii czyli tak jakby ze Śląska wysyłać do Zagłębia albo z Bydgoszczy do Torunia

http://www.tendanceouest.com/actualite-93494-eglise-fermeture-du-seminaire-de-caen.html

Tymczasem seminarium jednej z tych diecezji, zamknięte jeszcze w latach 60 na fali posoborowej wiosny zostało wykupione przez tradycjonalistów i jest tam teraz szkoła męska z internatem pod opieką petrystów.
http://www.croixdesvents.com/wb/index.php

Napisał Dextimus

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (7 lutego 2015)

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79579 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]