Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowa strategia bezpieczeństwa USA – Rosja jak epidemia

Światło dzienne ujrzała dziś nowa strategia bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Jednym z poważnych zagrożeń dla USA określana jest „rosyjska agresja”.

„Rosyjska agresja” została nazwana „poważnym zagrożeniem” i postawiona w szeregu takich zjawisk jak „rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych”, „narastanie skutków ocieplenia klimatu” czy „ekstremizm stosujący przemoc”. Wedlug dokumentów są to zagadnienia, które powinny spotkać się z najpilnieszą uwagą i zaangażowaniem organów USA. Nowa strategia koresponduje ze słowami prezydenta Obamy z września zeszłego roku, gdy przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ nazwał Rosję zagrożeniem dla pokoju.

Według doradcy Obamy ds. bezpieczeństwa Susan Rice, nowa strategia była konsultowana z kontrolowanym przez republikanów. To właśnie Partia Republikańska wywiera naciski na prezydenta aby tan zaangazował się głębiej w konflikt w Donbasie i rozpoczął dostawy broni dla władz Ukrainy.

reuters.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (06 lutego 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/nowa-strategia-bezpieczenstwa-usa-rosja-jak-epidemia

Skip to content