MSZ Rosji: USA potwierdziły, że były zaangażowane w antyrządowy przewrót na Ukrainie

Aktualizacja: 2015-02-5 2:12 pm

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow twierdzi, że Amerykanie przyznali się do uczestnictwa w obaleniu władzy na Ukrainie, o czym miałaby świadczyć cytowana przez CNN wypowiedź prezydenta Baracka Obamy.

Obama powiedział m.in., że były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz uciekł z kraju “po tym, jak wynegocjowaliśmy porozumienie o przekazaniu władzy na Ukrainie”. Wypowiedź amerykańskiego prezydenta zamieszczono na blogu CNN pod datą 1 lutego. Słowa Obamy paść miały podczas jego wizyty w Indiach. Sprawę skomentował rosyjski minister spraw zagranicznych:

“Jeśli ktoś chciał potwierdzenia, że USA od samego początku wydarzeń na Ukrainie były zaangażowane w antyrządowy przewrót, który Obama nazwał neutralnie “przekazaniem władzy”, to zostało ono wypowiedziane” – mówił Ławrow. Jego wypowiedź zamieszczono na stronie MSZ Rosji.

tvn24.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (03 lutego 2015)

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79483 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]