Aktualizacja strony została wstrzymana

Amerykanie ocenzurują Russia Today?

Nowy szef federalnej agencji regulującej sferę medialną – US Broadcasting Board of Governors (BBG) – porównała anglojęzyczną rosyjską telewizji Russia Today do organizacji terrorystycznych.

Prezes BBG Andrew Lack powiedział w wywiadzie z „New York Times” – „Mamy do czynienia z wieloma wyzwaniami ze strony takich jak tworów Russia Today, która propaguje punkt widzenia „Państwa Islamskiego” na Bliskim Wschodzie, czy Boko Haram”, jak dodał „jest stanowczo przekonany, że ta agencja ma do odegrania rolę w zwalczaniu tych wyzwań”.

nytimes.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (23 stycznia 2015)


BBG: RT jest tak samo niebezpieczna, jak Państwo Islamskie

Były szef NBC News, Andrew Luck, który został w ostatnich dniach wyznaczony na stanowisko przewodniczącego Rady Zarządu ds. Transmisji USA (BBG) powiedział w wywiadzie dla New York Timesa, że działalność spółki Russia Today (RT) stanowi takie same zagrożenie dla USA, jak Państwo Islamskie.

Redaktor naczelna RT, Margarita Simonian oświadczyła, że uważa taką wypowiedź ze strony przewodniczącego BBG za skandal polityczny i domaga się wyjaśnień od strony amerykańskiej, która dopuściła do podobnej wypowiedzi.

Stacja telewizyjna RT wyśle pisma z żądaniem wyjaśnień do BBG, a także do Departamentu Stanu USA i ambasady Stanów Zjednoczonych w Rosji.

Za: Radio Głos Rosji (23.01.2015)

Skip to content