Rosja i Tajlandia omawiają możliwość przejścia na waluty narodowe w rozliczeniach

Aktualizacja: 2015-01-9 9:33 pm

Rosja i Tajlandia omawiają możliwość przejścia na waluty narodowe w rozliczeniach – powiedział minister przemysłu i handlu Rosji Denis Manturow, które jest równocześnie współprzewodniczącym dwustronnej komisji międzyrządowej ds. współpracy handlowo-gospodarczej obu krajów.

„Dziś rozmawialiśmy o potrzebie rozpatrzenia możliwości przejścia na waluty krajowe, wykorzystania bahtów i rubli w relacjach handlowych, co daje dodatkowe korzyści naszym prywatnym firmom” – powiedział minister po spotkaniu ze współprzewodniczącym komisji, ministrem spraw zagranicznych Tajlandii generałem Thanasakiem Patimaprakonem.

Rosyjski minister przemysłu i handlu przebywa w Bangkoku z wizytą i uczestniczy w pierwszym spotkaniu szefów międzyrządowej komisji od mianowania nowego tajlandzkiego współprzewodniczącego w grudniu ubiegłego roku. Został on wyznaczony przez rząd Tajlandii, który utworzono po przewrocie wojskowym w maju 2014 roku. Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się w Moskwie w czerwcu-lipcu bieżącego roku.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79021 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]