Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosja i Tajlandia omawiają możliwość przejścia na waluty narodowe w rozliczeniach

Rosja i Tajlandia omawiają możliwość przejścia na waluty narodowe w rozliczeniach – powiedział minister przemysłu i handlu Rosji Denis Manturow, które jest równocześnie współprzewodniczącym dwustronnej komisji międzyrządowej ds. współpracy handlowo-gospodarczej obu krajów.

„Dziś rozmawialiśmy o potrzebie rozpatrzenia możliwości przejścia na waluty krajowe, wykorzystania bahtów i rubli w relacjach handlowych, co daje dodatkowe korzyści naszym prywatnym firmom” – powiedział minister po spotkaniu ze współprzewodniczącym komisji, ministrem spraw zagranicznych Tajlandii generałem Thanasakiem Patimaprakonem.

Rosyjski minister przemysłu i handlu przebywa w Bangkoku z wizytą i uczestniczy w pierwszym spotkaniu szefów międzyrządowej komisji od mianowania nowego tajlandzkiego współprzewodniczącego w grudniu ubiegłego roku. Został on wyznaczony przez rząd Tajlandii, który utworzono po przewrocie wojskowym w maju 2014 roku. Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się w Moskwie w czerwcu-lipcu bieżącego roku.

Za: Radio Głos Rosji (9-1-2015) | http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_09/Rosja-i-Tajlandia-omawiaja-mozliwosc-przejscia-na-waluty-narodowe-w-rozliczeniach-8259/