Transseksualiści w Rosji nie będą mogli prowadzić pojazdów

Aktualizacja: 2015-01-9 11:51 am

Pedofilia, sadomasochizm, transseksualizm i inne zaburzenia seksualne znalazły się na liście przeciwskazań medycznych do prowadzenia pojazdów. Wynika to z podpisanego przez premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa rozporządzenia rządu.

Premier podpisał rozporządzenie 29 grudnia 2014 roku, ale opublikowano je dopiero tydzień później. Dokument wpisuje się w państwowy program zdrowia publicznego w zakresie zmniejszenia liczby wypadków śmiertelnych na drogach w Rosji do 10 przypadków na 100 tys. ludzi.

W Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD) wymieniono m.in. „zaburzenia osobowości i zachowania w podeszłym wieku”. To samo sformułowanie pojawia się w dokumencie odnośnie zaburzeń psychicznych, które uniemożliwiają prowadzenie pojazdów.

Zgodnie z ICD do tych zaburzeń zaliczają się również zaburzenia seksualne, w tym transseksualizm, transwestytyzm fetyszyzm, wojeryzm, sadomasochizm, pedofilia, ekshibicjonizm, nekrofilia. Ponadto w ICD podkreślono, że orientacja seksualna nie jest uważana za zaburzenie.

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79004 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]