Aktualizacja strony została wstrzymana

Transseksualiści w Rosji nie będą mogli prowadzić pojazdów

Pedofilia, sadomasochizm, transseksualizm i inne zaburzenia seksualne znalazły się na liście przeciwskazań medycznych do prowadzenia pojazdów. Wynika to z podpisanego przez premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa rozporządzenia rządu.

Premier podpisał rozporządzenie 29 grudnia 2014 roku, ale opublikowano je dopiero tydzień później. Dokument wpisuje się w państwowy program zdrowia publicznego w zakresie zmniejszenia liczby wypadków śmiertelnych na drogach w Rosji do 10 przypadków na 100 tys. ludzi.

W Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD) wymieniono m.in. „zaburzenia osobowości i zachowania w podeszłym wieku”. To samo sformułowanie pojawia się w dokumencie odnośnie zaburzeń psychicznych, które uniemożliwiają prowadzenie pojazdów.

Zgodnie z ICD do tych zaburzeń zaliczają się również zaburzenia seksualne, w tym transseksualizm, transwestytyzm fetyszyzm, wojeryzm, sadomasochizm, pedofilia, ekshibicjonizm, nekrofilia. Ponadto w ICD podkreślono, że orientacja seksualna nie jest uważana za zaburzenie.

Za: Radio Głos Rosji (9-1-2015) | http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_09/Transseksualisci-w-Rosji-nie-beda-mogli-prowadzic-pojazdow-4474/

Skip to content