Wandale zniszczyli w Kalifornii zabytkową szopkę. Festiwal antychrystianizmu trwa

Aktualizacja: 2015-01-5 12:10 pm

21 grudnia nieznani sprawcy zniszczyli zabytkową szopkę bożonarodzeniową w El Cerrito. W 1949 roku wykonał ją imigrant – chrześcijanin z Indii. Sprawcy pozostają na wolności.

Mieszkańcy El Cerrito są zszokowani. Wandalizm miał miejsce 21 grudnia przed godz. 23:00. Kamery zarejestrowały zajście, policja zaapelowała o zgłaszanie się świadków. Sprawcy ukradli dwie figury, inne zniszczyli.

Szopkę wykonał i po raz pierwszy zainstalował Sundar Shadi, chrześcijański imigrant z Indii. Po jego śmierci, tradycja ta była kontynuowana przez mieszkańców i władze miasta. Instalacja stała się atrakcją turystyczną.

To pierwszy taki przypadek od roku 1949.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

Zgłoś błąd na stronie

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78928 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]