300 milionów dotacji od polskich podatników dla ukraińskich firm

Prezydencki minister Olgierd Dziekoński podczas rozmowy w RMF24 poinformował o tym, że Bronisław Komorowski zamierza przeznaczyć 300 milionów złotych na wspieranie małych, ukraińskich firm.

Prezydencki minister powiedział na antenie radia, że koncepcja, którą przedstawił prezydent Bronisław Komorowski polega na wykorzystaniu polskich doświadczeń, które mieliśmy ze współpracy z polsko-amerykańskim funduszem wspierania przedsiębiorczości. Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią. To jest coś, co jest poza tą zmonopolizowaną strukturą gospodarki, będącą w tej chwili w rękach oligarchów.

Po drugie, chcemy pokazać tym firmom i tym ludziom, którzy tam pracują, że można w przyzwoity, uczciwy i rzetelny sposób zrobić dobrą międzynarodową karierę finansową [ha ha ha! – admin]. Po trzecie, wreszcie chcemy budować lepsze relacje między polskim rynkiem kapitałowym, polskimi przedsiębiorstwami a firmami ukraińskimi.

Prezydenckie przedsięwzięcie ma objąć tylko małe, ukraińskie firmy zatrudniające od 30 do 250 osób i takie, które posiadają przy tym zdolność technologiczną do zaistnienia na rynku europejskim.

Dzisiejsza sytuacja gospodarcza Polski pozostawia wiele do życzenia. Przedsiębiorcy skarżą się na brak wsparcia ze strony polskiego rządu. Pozostaje, więc zadać sobie pytanie czy rzeczą słuszną jest wspieranie ukraińskiej gospodarki w sytuacji, gdy gospodarka naszego kraju jest w złej kondycji.

http://narodowcy.net

Nawet gdyby Polska była krajem miodem i mlekiem płynącym, bogatym i silnym – popieranie firm z kraju jej wrogiego, wręcz bandyckiego, roszczącego pretensje terytorialne, wyczerpuje znamiona sabotażu polskiej racji stanu. Nie o pieniądze tu chodzi…
Swoją drogą… o jakich oligarchach bredzi hr. Bul? Przecież po obaleniu oligarchy Janukowicza na Ukrainie zapanowała demokracja i sprawiedliwość, a cały naród popiera władze.

Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-12-30) | http://marucha.wordpress.com/2014/12/30/300-milionow-dotacji-od-polskich-podatnikow-dla-ukrainskich-firm/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content