„The Telegraph”: to UE sprowokowała jatkę na Ukrainie, nie Putin

„To Unia Europejska jest winna jatce na Ukrainie, a nie Władimir Putin” – stwierdził na łamach brytyjskiego „The Telegraph” publicysta Christopher Booker.

Wg Brookera jedną z „najdziwniejszych i najbardziej przerażających historii mijającego roku” jest „wprowadzanie w błąd zachodniej opinii publicznej ws. przyczyn tragicznych wydarzeń na Ukrainie”. „Konflikt został pokazany jako wina wyłącznie »dyktatora« Putina, porównywanego do Hitlera” – uważa znany z krytycznego nastawienia wobec Unii Europejskiej autor.

Brooker zaznacza, że przemilcza się fakt, iż „Unia Europejska chce przyłączyć kolebkę rosyjskiej tożsamości do własnego imperium”, co spowodowało taką, a nie inną reakcję Rosji. Wg niego „było absolutnie do przewidzenia”, jak zachowa się w tej sytuacji Moskwa i rdzenni Rosjanie zamieszkujący Ukrainę. Przypomniał on, że 82% mieszkanców Krymu to osoby mówiące po rosyjsku.

„The Telegraph” / onet.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (27 grudnia 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/the-telegraph-to-ue-sprowokowala-jatke-na-ukrainie-nie-putin

Skip to content