“The Telegraph”: to UE sprowokowała jatkę na Ukrainie, nie Putin

Aktualizacja: 2014-12-27 7:32 pm

“To Unia Europejska jest winna jatce na Ukrainie, a nie Władimir Putin” – stwierdził na łamach brytyjskiego “The Telegraph” publicysta Christopher Booker.

Wg Brookera jedną z “najdziwniejszych i najbardziej przerażających historii mijającego roku” jest “wprowadzanie w błąd zachodniej opinii publicznej ws. przyczyn tragicznych wydarzeń na Ukrainie”. “Konflikt został pokazany jako wina wyłącznie »dyktatora« Putina, porównywanego do Hitlera” – uważa znany z krytycznego nastawienia wobec Unii Europejskiej autor.

Brooker zaznacza, że przemilcza się fakt, iż “Unia Europejska chce przyłączyć kolebkę rosyjskiej tożsamości do własnego imperium”, co spowodowało taką, a nie inną reakcję Rosji. Wg niego “było absolutnie do przewidzenia”, jak zachowa się w tej sytuacji Moskwa i rdzenni Rosjanie zamieszkujący Ukrainę. Przypomniał on, że 82% mieszkanców Krymu to osoby mówiące po rosyjsku.

“The Telegraph” / onet.pl / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78785 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]