Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy: Nieoficjalna wizyta kard. Brandmüllera w bawarskim seminarium FSSPX

Kard. Walter Brandmüller

Piątego grudnia br. kard. Walter Brandmüller, emerytowany przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych, gościł w seminarium duchownym FSSPX pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii, gdzie spotkał się z bp. Bernardem Fellayem, przełożonym generalnym Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, oraz kilkoma towarzyszącymi mu księżmi. Wizyta kardynała była pokłosiem spotkania z 23 września br. w Rzymie, podczas którego zgodzono się dalej prowadzić rozmowy „w szerszych, mniej formalnych ramach niż to miało miejsce podczas poprzednich dyskusji”. Tematem tych rozmów był II Sobór Watykański i autorytet jego nauczania.

Celem serii spotkań (w najbliższych miesiącach są planowane dwa kolejne – pierwsze w seminarium duchownym św. Proboszcza z Ars we Flavigny-sur-Ozerain we Francji, drugie w seminarium pw. św. Tomasza z Akwinu w Winonie w USA) jest poszerzenie wiedzy rzymskich władz kościelnych o Bractwie i jego działaniach na rzecz Tradycji, a jednocześnie przedstawienie poważnych zastrzeżeń FSSPX odnośnie do ostatniego soboru i jego reform.

Za: Pod mitrÄ… – nie tylko kościelne safari (20 grudnia 2014) | http://news.fsspx.pl/2014/12/niemcy-nieoficjalna-wizyta-kard-brandmullera-w-bawarskim-seminarium-fsspx/