Niemcy: Nieoficjalna wizyta kard. Brandmüllera w bawarskim seminarium FSSPX

Aktualizacja: 2014-12-22 9:02 am

Kard. Walter Brandmüller

Piątego grudnia br. kard. Walter Brandmüller, emerytowany przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych, gościł w seminarium duchownym FSSPX pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii, gdzie spotkał się z bp. Bernardem Fellayem, przełożonym generalnym Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, oraz kilkoma towarzyszącymi mu księżmi. Wizyta kardynała była pokłosiem spotkania z 23 września br. w Rzymie, podczas którego zgodzono się dalej prowadzić rozmowy „w szerszych, mniej formalnych ramach niż to miało miejsce podczas poprzednich dyskusji”. Tematem tych rozmów był II Sobór Watykański i autorytet jego nauczania.

Celem serii spotkań (w najbliższych miesiącach są planowane dwa kolejne – pierwsze w seminarium duchownym św. Proboszcza z Ars we Flavigny-sur-Ozerain we Francji, drugie w seminarium pw. św. Tomasza z Akwinu w Winonie w USA) jest poszerzenie wiedzy rzymskich władz kościelnych o Bractwie i jego działaniach na rzecz Tradycji, a jednocześnie przedstawienie poważnych zastrzeżeń FSSPX odnośnie do ostatniego soboru i jego reform.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78706 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]