Sumliński: „Prezydent po prostu kłamał, zwyczajnie kłamał, i to wielokrotnie”

Świadek Bronisław Komorowski miał wyraźne problemy z wyjaśnieniem rozbieżności w swoich wcześniejszych zeznaniach.

Bronisław Komorowski zeznawał w wielogodzinnym przesłuchaniu jako świadek w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i b. oficera Wojskowych Służb Informacyjnych, pułkownika Aleksandra L. [Lichockiego].

Oficera WSI, mającego kontakty z sowieckimi i później rosyjskimi służbami specjalnymi, oraz Bronisława Komorowskiego, wcześniej – posła, później Marszałka Sejmu, a teraz sprawującego urząd Prezydenta, oskarżono o płatną protekcję przy weryfikacji b. żołnierza WSI. Świadek Komorowski prowadził rozmowy z Aleksandrem L. celem zorganizowania wykradzenia najbardziej tajnego dokumentu w RP – Aneksu do Raportu o Rozwiązaniu WSI. Ten 800-stronicowy dokument, zawiera informacje przedstawiające kompromitujące związki Komorowskiego z WSI.

Komorowski jako jedyny poseł głosował przeciwko rozwiązaniu WSI, czyli agentury rosyjskiej sterującej politykami oraz strategicznymi sektorami obronności i przemysłu w Polsce. Aneks zawierał informacje o roli Komorowskiego w pracach WSI, które poprzez swoje rozliczne odnogi kontrolowały największe inwestycje w RP i zmalwersowały nawet setki miliardów złotych. Według wszelkich dostępnych danych, za tajemniczymi zgonami, morderstwami czy tzw. samobójstwami wielu dziesiątek kluczowych osób, stały czynniki związane z WSI.

Pomimo zgody Sądu na szeroką transmisję telewizyjną, Kancelaria Prezydenta nie dopuściła do transmisji z przebiegu przesłuchania dziennikarzy telewizyjnych innych stacji, poza TVP, TNV24 i Polsatem. Jednak służalczy dziennikarze tych stacji wyłączyli kamery i zaprzestali transmisji już po kilku minutach, gdy zorientowali się w nieprzyjaznym dla świadka Komorowskiego przebiegu rozprawy. Tylko dzięki redaktorowi Telewizji Republika, który swoim telefonem komórkowym re-transmitował przebieg procesu, społeczeństwo mogło zapoznać się z procesem.

Komorowski podczas przesłuchania „przebił” w swoich zeznaniach nawet Pawła Grasia, który podczas słynnych zeznań odpowiedział na 77 pytań – „nie pamiętam”. Świadek Komorowski jeśli już cokolwiek pamiętał, to kłamał – podsumował red. Wojciech Sumliński, który zadawał Komorowskiemu pytania.

 

Rozmowa z Wojciechem Sumlińskim – 2014 12 18 – Wolne Głosy Telewizja Republika

[youtube p59BAhaJX-g]

.


Przesłuchanie prezydenta Komorowskiego ws. likwidacji WSI

Radio Maryja – 19 grudnia 2014, godz. 13:30

pos. Antoni Macierewicz, poseł PiS, likwidator WSI


Wojciech Sumliński o Komorowskim i WSI

[youtube BztMSCFPexQ width=”510″]

.


Rozmowa z Wojciechem Sumlinskim (Solidarni 2010 NY)

[youtube uJV5ruXMqxs width=”510″]

.


Spotkanie autorskie Wojciecha Sumlińskiego w Lublinie 21.11.2014 – cz. I

[youtube eKdd_dLAJ9w width=”510″]

.


Spotkanie autorskie Wojciecha Sumlińskiego w Lublinie 21.11.2014 – cz. II

[youtube 8s8n1qS7toc width=”510″]

.


Wojciech Sumliński – Lobotomia 3.0 – dlaczego ksiądz Jerzy Popiełuszko?

[youtube 9rnm4SN-4WE width=”510″]

.


Wojciech Sumliński o książce „Lobotomia 3.0

[youtube IefCrrPKx5k width=”510″]

.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materałów prasowych i redakcyjnych

Skip to content