Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosyjska Duma chce rozszerzyć zakaz posiadania kont bankowych za granicą

Do tej pory zakazem takim objęci byli wysocy urzędnicy. Deputowani chcą go rozszerzyć na wszystkich, których „obowiązki dotyczą suwerenności i bezpieczeństwa narodowego”.

Projekt stosownej ustawy zostanie rozpatrzony jutro przez Dumę Państwową. Będzie to ostatnie – trzecie czytanie projektu, po kórym najprawdopodobniej zmieni się w obowiązującą ustawę. Rząd uznaje zakaz posiadania zagranicznych kont za istotną część walki z korpucją, gdyż pomagały one „czynownikom” ukrywać nielegalne dochody. Dotyczyczy nie tylko rachunków bankowych ale i innych „instrumantów finansowych”.

Dotychczas zakaz taki obowiązywał jedynie w odniesieniu do najwyższych urzędników państwowych, funkcjonariuszy Prokuratury Generalnej i Banku Centralnego, kierownictwa przedsiębiorstw państwowych oraz wszystkich tych urzędników, których mianuje bezpośrednio prezydent, rząd, Prokurator Generalny.

ria.ru/kresy.pl

Za: Kresy.pl (11 grudnia 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rosyjska-duma-chce-rozszerzyc-zakaz-posiadania-kont-bankowych-za-granica

Skip to content