„Katolicka” uczelnia chce walczyć z rasizmem korzystając z marksizmu

Aktualizacja: 2014-12-11 12:21 pm

„Katolicki” Uniwersytet Notre Dame postanowił zorganizować dla swoich studentów specjalny kurs dotyczący „przywilejów” białych. W ten sposób uczelnia odpowiada na zamieszki na tle rasowym spowodowane poprzez incydent w Ferguson, gdzie biały policjant w trakcie przeprowadzania czynności służbowych zastrzelił czarnoskórego nastolatka. W ramach walki z dyskryminacją władze uczelni pierwszych dziesięciu studentów przeszkolą za darmo z rasizmu.

Wszyscy studenci „katolickiej” uczelni w marcu przyszłego roku mają wziąć udział w specjalnej konferencji w Kentucky, poświęconej przywilejom białych, w tym problemom orientacji seksualnej, niepełnosprawności, płci, dyskryminacji itd. Zajęcia odbywać się będą w ramach Instytutu Nauk Społecznych.

Chętni do wzięcia udziału w seminarium będą musieli podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyjaśnić, co rozumieją pod pojęciem „przywileju” i jakie mają uprawnienia w związku ze swoją „pozycją społeczną”. Zgodnie z oficjalnym komunikatem uczelni, seminarium na temat przywilejów białych ma ułatwić przemianę wewnętrzną uczestników i wyposażyć ich w odpowiednie narzędzia, pozwalające reagować na każdy przejaw „niesprawiedliwości społecznej”.

Jak czytamy w ogłoszeniu reklamującym tę ofertę edukacyjną, „uczestnicy nabędą umiejętności, dzięki którym będą walczyć z opresją”. Według uczelni, ludzie świadomie lub nieświadomie „uciskają” innych i tych „zachowań muszą się oduczyć”.

Studenci krytykują ofertę uniwersytetu. Ich zdaniem zajęcia o rasizmie białych są w rzeczywistości indoktrynacją w marksistowskim stylu. To projekt, którego skutkiem będzie pogłębianie uprzedzeń i nienawiści na tle rasowym.

Źródło: campusreform,org., AS.

KOMENTARZ BIBUŁY: Nasz Komentarz ad nauseamten sam… I dalej, bez żadnej reakcji…

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78426 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]