Aktualizacja strony została wstrzymana

„Katolicka” uczelnia chce walczyć z rasizmem korzystając z marksizmu

„Katolicki” Uniwersytet Notre Dame postanowił zorganizować dla swoich studentów specjalny kurs dotyczący „przywilejów” białych. W ten sposób uczelnia odpowiada na zamieszki na tle rasowym spowodowane poprzez incydent w Ferguson, gdzie biały policjant w trakcie przeprowadzania czynności służbowych zastrzelił czarnoskórego nastolatka. W ramach walki z dyskryminacją władze uczelni pierwszych dziesięciu studentów przeszkolą za darmo z rasizmu.

Wszyscy studenci „katolickiej” uczelni w marcu przyszłego roku mają wziąć udział w specjalnej konferencji w Kentucky, poświęconej przywilejom białych, w tym problemom orientacji seksualnej, niepełnosprawności, płci, dyskryminacji itd. Zajęcia odbywać się będą w ramach Instytutu Nauk Społecznych.

Chętni do wzięcia udziału w seminarium będą musieli podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyjaśnić, co rozumieją pod pojęciem „przywileju” i jakie mają uprawnienia w związku ze swoją „pozycją społeczną”. Zgodnie z oficjalnym komunikatem uczelni, seminarium na temat przywilejów białych ma ułatwić przemianę wewnętrzną uczestników i wyposażyć ich w odpowiednie narzędzia, pozwalające reagować na każdy przejaw „niesprawiedliwości społecznej”.

Jak czytamy w ogłoszeniu reklamującym tę ofertę edukacyjną, „uczestnicy nabędą umiejętności, dzięki którym będą walczyć z opresją”. Według uczelni, ludzie świadomie lub nieświadomie „uciskają” innych i tych „zachowań muszą się oduczyć”.

Studenci krytykują ofertę uniwersytetu. Ich zdaniem zajęcia o rasizmie białych są w rzeczywistości indoktrynacją w marksistowskim stylu. To projekt, którego skutkiem będzie pogłębianie uprzedzeń i nienawiści na tle rasowym.

Źródło: campusreform,org., AS.

KOMENTARZ BIBUŁY: Nasz Komentarz ad nauseamten sam… I dalej, bez żadnej reakcji…

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-12-11 ) | http://www.pch24.pl/katolicka-uczelnia-chce-walczyc-z-rasizmem-korzystajac-z-marksizmu,32645,i.html

Skip to content