Izrael zaatakował Syrię – będzie wojna?

Aktualizacja: 2014-12-7 3:49 pm

Izraelskie samoloty zbombardowały obszar w okolicy Damaszku kontrolowany przez armię syryjską. Informację podała syryjska telewizja państwowa, ale także bazująca w Londynie organizacja przeciwników Baszara Al-Asada.

Według londyńskiej organizacji “Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka” pod Damaszkiem słychać dziś było co najmniej 10 eksplozji. Na razie brak raportów o stratach w ludziach. Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Syrii zbombarodwane zostały okolice damasceńskiego portu lotniczego oraz miejscowości al-Dimas. Informuje on o “zniszczeniach materialnych infrastruktury”. Syryjczycy oskarżyli także Izrael o to, że jego agresja jest skoordynowana z atakiem “Państwa Islamskiego” na jedno z miast o regionalnym znaczeniu, to jest Dajr az-Zaur. Rządząca partia Baas nazwała Izrael “sprzymierzeńcem terrorystów”. Atak był  najprawdopowodniej wymierzony w baterie rakiet S-300, które przeznaczone są do zwalczania celów powietrznych. Może to oznaczać, że nalot miał za zadanie przygotować grunt pod kolejne akty agresji.

Syryjskie władze od dawna oskarżają Izrael o sprzyjanie ugrupowaniom zbrojnym atakującym ten kraj. Istnieją dowody w postaci nagrań wideo na to, że członkowie tych ugrupowań, w tym Dżabhat an-Nusra będącego skrzydłem Al-Kaidy, poruszają się swobodnie, pod okiem izraelsich wojskowych, po okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan. Właśnie z tego obszaru przenikają oni do południowej Syrii, bezpośrednio w okolice Damaszku.

sana.sy/presstv.ir/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78321 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]