Tony żywności wyrzucone do kosza. Handlowcy nie chcą dawać jej ubogim

Aktualizacja: 2014-11-28 9:01 am

500 tys. ton jedzenia trafiło w ciągu roku na śmietnik. Handlowcy nie przekazali ich do banku żywności.

Trudno powiedzieć, dlaczego handlowcy decydują o wyrzuceniu tak wielkiej ilości jedzenia na śmietnik. A przecież od 2013 roku nie muszą płacić podatku VAT od artykułów spożywczych przekazywanych bezdomnym.

Tylko trzy sieci handlowe przekazują żywność do banków żywności – to Tesco, Selgros i Makro. Nie robią tego również inne placówki specjalizujące się w sprzedaży artykułów spożywczych – a jest ich ok. 100 tys.

Dlaczego handlowcy nie oddają zbędnej żywności dla ubogich? Jak wynika z informacji zdobytych przez „Dziennik Gazeta Prawna” niektórzy nie wiedzą o takiej możliwości, części z nich po prostu nie chce się podejmować takich działań, inni zaś boją się korzystać ze stworzonej przez prawo możliwości.

Źródło: rp.pl/ „Dziennik Gazeta Prawna”

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78103 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]