Kapitan NSZ o pojednaniu w sprawie Wołynia: Ukrainy nigdy nie było i nie będzie

Aktualizacja: 2014-11-28 9:18 am

– Ukrainy nie ma, nie było i nie będzie – powiedział kpt. Konstanty Kopf, podczas jednego ze spotkań, na którym opowiadał o swoich przeżyciach wojennych.

Kapitan NSZ o pojednaniu w sprawie Wołynia: Ukrainy nigdy nie było i nie będzie

Opinia kpt. Konstantego Kopfa dyktowana jest najpewniej licznymi przeżyciami związanymi z działalnością UPA. Był on świadkiem mordów ukraińskich nacjonalistów dokonywanych na Polakach podczas II wojny światowej.

Podczas spotkania kpt. Kopf odwoływał się do zbrodni popełnianych przez ukraińskich bandytów. Mówi, że pojednanie między nami a Ukrainą nie jest możliwe. – Nie może być pojednania, bo pojednanie jest wówczas, gdy ktoś kogoś przeprosi, odpokutuje i przyrzeknie, że się zmieni. – powiedział kpt. NSZ.

Zdaniem kpt. Kopfa Ukraińcy dotychczas nie spełnili wszystkich warunków takiego pojednania, w związku z tym wszelkie próby doprowadzenia do niego są nieakceptowalne.

CZYTAJ O WOJENNYCH WSPOMNIENIACH KPT. KONSTANTEGO KOPFA

Źródło: youtube.pl/PROGRAM 7

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78092 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]