13-latek zgwałcił koleżankę po lekcji wychowania seksualnego

Aktualizacja: 2014-11-26 11:51 am

13-letni uczeń jednej z walijskich szkół, zgwałcił swoją koleżankę zaraz po lekcji wychowania seksualnego. Nastolatek dopiero niedawno przyznał się do winy.

Minął rok od momentu, gdy ta wstrząsająca sprawa wyszła na jaw. Chłopak dopiero teraz przyznał się do winy.

Do dramatycznej sytuacji doszło zaraz po lekcji wychowania seksualnego. 13-letni wówczas chłopak podszedł do koleżanki i zapytał: „czy chcesz spróbować seksu?”. Dziewczynka odmówiła. Uczeń nie przyjął jednak jej odmowy. Wykorzystał przewagę siły fizycznej, i zgwałcił koleżankę.

Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie czujność szkolnej pielęgniarki, która dopiero po jakimś czasie od tego strasznego zdarzenia, zauważyła, że dziewczynka jest smutna i apatyczna.

Chłopak nie przyznawał się do winy, ale mimo to – obciążony zeznaniami koleżanki – otrzymał nadzór kuratorski a jego nazwisko na 30 miesięcy trafiło na listę przestępców seksualnych.

Szokujące jest jednak stanowisko walijskiej organizacji, która zajmuje się podobnymi przypadkami gwałtu. Zdaniem rzeczniczki Katie Russell do dramatu doszło ponieważ dzieci mają… za mało edukacji seksualnej! I jak przyznaje, że takich historii jak ta jest więcej.

Źródło: wpolityce.pl

ged

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78060 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]