Aktualizacja strony została wstrzymana

Obama: Rosja jest zagrożeniem dla świata po okropnym zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga

Prezydent Stanów Zjednoczonych nazwał Rosję „zagrożeniem dla świata”. Wg Obamy określenie to jest adekwatne po przesądzonej jego zdaniem odpowiedzialności Rosji za strącenie malezyjskiego Boeinga w Donbasie.

Prezydent USA określił w ten sposób Rosję na szczycie G20 w Brisbane w Australii.

Ponadto, Obama nazwał USA „światowym mocarstwem”, które jest zdolne „przeciwstawić się agresji Rosji wobec Ukrainy”. Dodał, że jego kraj „jest liderem w walce z wirusem Ebola w Afryce Zachodniej i w powstrzymywaniu rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie”.

112.ua / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 listopada 2014)

KOMENTARZ BIBUŁY: Ciekawe co stanowi tą „przesądzoną odpowiedzialność Rosji za strącenie malezyjskiego Boeinga”, ponieważ Stany Zjednoczone – ani żaden inny kraj czy organizacja – jak do tej pory nie ujawniły żadnych konkretnych danych, np. zdjęć satelitarnych, potwierdzających to (bezzasadne) oskarżenie. Poza tym, śledztwo cały czas trwa, zatem ferowanie takich wyroków jest jedynie czystą polityczną zagrywką syjonistycznego mocarstwa prącego do zaognienia konfliktów międzynarodowych i wywołania kolejnej – regionalnej, albo nawet światowej – wojny. Aby jednak uchodzić za ofiarę płonącego świata, a nie za podżegacza i podpalacza, już teraz oskarża się przeciwnika tworząc w ten sposób socjotechniczną zbitkę pojęciową: Rosja=agresor.

Skip to content