Kanada: sataniści plądrują świątynie. „To nienawiść do chrześcijaństwa”

Aktualizacja: 2014-11-13 9:52 am

W nocy z soboty na niedzielę (między 8 a 9 listopada) okradziono kościół w kanadyjskim Quebecu. Złodzieje wynieśli krzyż wieńczący tabernakulum, świeczniki z ołtarza, wielki krzyż procesyjny, kropielnicę, ubiory liturgiczne i pieniądze z kościelnej skarbonki. Wiele wskazuje na to, że profanacji dokonali wyznawcy szatana.

Tak twierdzi proboszcza tamtejszej parafii, ks. Gingrasa. Jego zdaniem, sataniści rabują świątynie po to, by skradzione przedmioty wykorzystywać podczas czarnych mszy.

Chodzi o profanacyjne i bluźniercze obrzędy. Czasami kradzione są też konsekrowane Hostie, które w sensie ekonomicznym nie mają wartości – powiedział ks. Gingrasa. – Niedawno obrabowano także inne kościoły z bardzo różnych rzeczy. W sąsiednim kościele pw. Najświętszego Sakramentu złodzieje skradli monstrancję wartą 50 tys. dol., krzyż procesyjny i misyjny. W niektórych przypadkach może to być chęć zysku, ale na pewno sprawcom przyświeca też nienawiść do chrześcijaństwa – deklarował duchowny.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77727 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]