Prezydent Czech krytykuje Putina: posadził tylko Chodorkowskiego, a powinien zamknąć wszystkich oligarchów

Aktualizacja: 2014-11-7 4:41 pm

Prezydent Czech Miloš Zeman wypowiedział się na antenie czeskiej rozgłośni Rozhlas na temat więźniów politycznych w Rosji. Wg Zemana takim nie był ani Michaił Chodorkowski, ani członkinie grupy Pussy Riot.

“Nie uważam, by więźniem politycznym był Chodorkowski, który w latach ’90 jeździł do Rosji z torbami banknotów. Prędzej uważam, że to złodziej. I jeśli coś mi się nie podoba we władzy Putina, to to, że posadził on tylko Chodorkowskiego, a nie wszystkich oligarchów” – mówił Zeman. Prezydent Czech odniósł się też do kwestii wyroku na członkinie zespołu Pussy Riot, które zbeszcześciły prawosławną świątynię:

“Czy wie Pan, co oznacza “pussy”? – pytał retorycznie Zeman. Dodał on, że “pradziwych więźniów politycznych jest gotów bronić”.

rozhlas.cz / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77636 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]