Ławrow grozi: opublikujemy tekst tajnej rozmowy Tuska z Putinem

Aktualizacja: 2014-10-28 4:21 pm

Nie poświęcał dużej uwagi tej sprawie. Polacy, w tym były premier Donald Tusk, sami go dezawuowali – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow o Radosławie Sikorskim. Zapewnił też, że Moskwa jest gotowa na odpowiedź.

Ławrow na łamach dziennika „Izwiestia” odniósł się do informacji podanych przez byłego szefa polskiego MSZ, Radosława Sikorskiego o rozmowie Donald Tuska z Władimirem Putinem w 2008 roku. Jak twierdził początkowo Sikorski, Putin miał wówczas złożyć Tuskowi propozycję rozbioru Ukrainy.

Niektórzy zachodni koledzy błędnie interpretują treść tajnych rozmów – powiedział Ławrow. Zwrócił też uwagę, że w wypowiedzi Sikorskiego „była zła intencja”. Miała ona polegać na graniu na antyrosyjskich emocjach. Zdaniem Ławrowa akcję tę koordynują „sojusznicy zza oceanu”. Zasugerował przy tym, że wobec tych sojuszników Sikorski chciał wykazać się lojalnością.

Ławrow zagroził również, że w przypadku podobnych przecieków, które są „błędnie interpretowane”, Rosja opublikuje treść tajnej rozmowy Tuska z Putinem. – Nie mamy nic do ukrycia – podkreślił. – Oczywiście, posiadamy tajne informacje, ale one nigdy będą wpływać na sprawy wewnętrzne innych krajów – dodał.

Sikorski ostatecznie zaprzeczył, jakoby Putin spotkał się w cztery oczy z Tuskiem i proponował rozbiór Ukrainy, twierdząc, że zawiodła go w tej sprawie pamięć.

Źródło: tokfm.pl

ged

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77458 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]