Putin: Lwów był polskim miastem

Aktualizacja: 2014-10-24 4:01 pm

W kuluarach zjazdu w Soczi rosyjski prezydent został zapytany przez dziennikarza “Washington Post” propozycje podziału Ukrainy jakie składał Donaldowi Tuskowi.

Czyniąc zastrzeżenie, że nie chce podaważać suwerenności Ukrainy Putin retorycznie zapytał: “A Lwów to jakim był wcześniej miastem, jeśli nie polskim? Nie wiedział pan o tym?”. Putin mówił, że powstawanie urkaińskiej państwowości było długim i skomplikwoanym procesem, w kontekście tym mówił nie tylko o polskim Lwowie, ale i wschodnich obwodach obecnej Ukrainy – “Związek Radziecki przekazał te ziemie ukraińskiej części, by zwiększyć odsetek proletariatu na Ukrainie”. Dodał, że przekazanie Ukrainie Krymu przez pierwszego sekretarza KPZR Nikitę Chruszczowa w 1954 r. z okazji trzystulecia ugody perejasławskiej odbyło się z naruszeniem radzieckiego prawa.

dziennik.pl/kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77397 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]