W Rosji zagraniczny kapitał może mieć tylko 20% udziałów w mediach – Putin podpisał ustawę

Aktualizacja: 2014-10-15 12:43 pm

Prezydent Putin podpisał ustawę przewidującą ograniczenie 20%, jakie może mieć kapitał nierosyjski w miejscowych mediach. Cudzoziemcy nie mogą także na jej mocy zakładać mediów w Rosji.

Ustawa daje koncernom medialnym czas do 1 stycznia 2017 roku, aby zmienić proporcje udziału kapitału zagranicznego i miejscowego w środkach masowej informacji. W przypadku niespełnienia wymogów ustawy władza będzie miała obowiązek zwrócić się do sądu z wnioskiem o zamknięcie danego medium.

Ustawa będzie miała moc obowiązywania w każdym przypadku, “chyba że umowy międzynarodowe stanowią inaczej”.

Wcześniejsze regulacje tego typu dotyczyły jedynie radia i telewizji, zagraniczny kapitał nie mógł mieć w mediach tego typu więcej niż 50% udziałów.

unian.net/Kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77167 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]