Papieskie życzenia na żydowskie święta

Papież skierował dziś świąteczne przesłanie do żydowskiej wspólnoty w Rzymie z okazji trzech żydowskich świąt: Rosz Haszana, Jom Kippur i Sukkot. Przesłał je na ręce wielkiego rabina Rzymu Riccarda Di Segni. „Niech Bóg pozwoli nam wnosić wspólny wkład w promowanie sprawiedliwości i pokoju na świecie, który tak bardzo tego potrzebuje” – napisał Franciszek.

Przekazując Żydom świąteczne życzenia, Franciszek przywołał również dla nich błogosławieństwa Najwyższego, „aby te świąteczne dni mogły być źródłem szczęścia i przyczyniły się do umocnienia więzi rodzinnych i wspólnotowych”.

kb/ rv

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeśli życzenia Papieża ograniczają się tylko do tych dwóch zdań – a żadne inne źródła informacyjne nie wskazują na cokolwiek więcej – to należy uznać je za bardzo umiarkowane i zachowawcze. Oczywiście trudno spodziewać się po posoborowych papieżach aby – korzystając z takiej okazji – zająknęli się o Zbawicielu i zaprosili żydów do rozmyślania o kondycji swojej pustej wiary prowadzącej na zatracenie, ale i tak nie jest tak źle, bowiem nie padają w przesłaniu słowa jawnie bluźniercze – co przecież zdarzało się w przeszłości.

Za: Radio Watykańskie (2014-09-22) | http://pl.radiovaticana.va/articolo.asp?c=826864

Skip to content