Papież przyjął delegację Światowego Kongresu Żydów

Aktualizacja: 2014-09-18 2:09 pm

Papież przyjął wczoraj w Domu św. Marty 40-osobową delegację Światowego Kongresu Żydowskiego. Spotkanie było okazją do potępienia nie tylko antysemityzmu, ale również prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Mówił o tym zarówno Ojciec Święty, jak jego żydowscy goście. Franciszek złożył im też życzenia z okazji obchodzonego za kilka dni żydowskiego Nowego Roku.

ak/ rv

Za: Radio Watykańskie (2014-09-18)

KOMENTARZ BIBUŁY: Chcielibyśmy poznać definicję “antysemityzmu”, którą kieruje się Franciszek, bowiem aby coś potępiać trzeba najpierw zjawisko zdefiniować.

A tak naprawdę, to największym antysemityzmem jest postawa wielu hierarchów – włącznie z Papieżami! – posoborowego Kościoła, którzy nie propagują, nie zalecają, albo wręcz odciągają od przyjęcia przez żydów Chrystusa jako Zbawiciela. Antysemityzmem jest bowiem odebranie żydom nadziei i możliwości zbawienia, które może mieć miejsce tylko w świętym Kościele katolickim, za łaską Trójcy Przenajświętszej.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]