Kontrowersyjny koncert jednak odbędzie się w kościele. Żydowskie Muzeum odmówiło organizatorom pomieszczenia

Aktualizacja: 2014-09-17 12:38 pm

Planowany początkowo w kościele św. Jadwigi w Krakowie koncert na rzecz ochotniczych batalionów ukraińskich walczących w Donbasie nie odbędzie się również w krakowskim Żydowskim Muzeum Galicji. Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie będzie miało miejsce w innej krakowskiej świątyni katolickiej.

***

Kluby Gazety Polskiej informują, że koncert odbędzie się w piwnicy przy kościele św. Józefa w Krakowie – Podgórzu. Początkowo miał sie odbyć w kościele św. Jadwigi, jednak po protestach został on odwołany. Kolejnym miejscem, do którego zapraszli organizatorzy, było Żydowskie Muzeum Galicji w Krakowie, jednak dyrektor placówki również odmówił udostępnienia sali. Teraz Kluby Gazety Polskiej zapraszają na koncert do kościoła św. Józefa.

Organizatorzy protestu przeciwko organizacji koncertu wskazują adresy i numery telefonów do osób, z któymi można się skontaktować, aby wyrazić sprzeciw wobec organizacji w kościele św. Józefa koncertu na rzecz ochotniczych batalionów ukraińskich walczących w Donbasie:

ul. Zamoyskiego 2,
30 – 523 Kraków
tel. (12) 656-17-56, fax. (12) 423-62-67
Najlepiej dzwonić około godz. 9.00 lub w godzinach dyżuru Kancelarii.
e-mail: jozef@diecezja.pl

Księża:

Ks. Antoni Bednarz, proboszcz: antoni@diecezja.pl
Ks. Jerzy Gibas: jurekgi@o2.pl
Ks. Seweryn Puchała: sewpuch@gmail.com
Ks. Jacek Stryczek: jstryczek@wiosna.krakow.pl
Ks. Mirosław Źak: mzak@diecezja.krakow.pl
Ks. infułat Franciszek Kołacz, tel. 604 699 754

Facebook.com/Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76633 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]