„Katolicka” organizacja wsparła finansowo… homoaktywistów!

Irlandzkie Stowarzyszenie św. Wincentego à Paulo z Gallway przekaże homoseksualnej organizacji 45 tysięcy euro. Suma ma zostać przelana na konto w trzech ratach w ciągu najbliższych trzech lat. Biskup Martin Drenna zwrócił się z oficjalną prośbą o wyjaśnienia i je otrzymał.

Informację o wsparciu finansowym ze strony katolickiej organizacji ujawnił sekretarz prasowy lokalnej grupy LGBT, chwaląc przy tym „postępowość” stowarzyszenia. Biskup Martin Drenna wystąpił z oficjalną prośbą o wyjaśnienia.

Jakiej odpowiedzi udzielili przedstawiciele stowarzyszenia? Podkreślili, że decyzja o darowiźnie podjęta została zgodnie ze statutem i odpowiada realizowanej misji opartej na „etosie chrześcijańskim”. Z kolei beneficjentem jest lokalne centrum Amach! LGBT Galway pracujące na „marginalizowanych i wykluczonych grup”, a przekazane środki nie pochodzą z kościelnych zbiórek. „Czy irlandzcy biskupi zerwą relacje łączące ich ze stowarzyszeniem promującym antykatolickie wartości? To raczej nieprawdopodobne” – czytamy na blogu Rorate Caeli.

Stowarzyszenie św. Wincentego à Paulo w roku 2007 otrzymało w spadku pub Maureen O’Connell. Organizacja sprzedała nieruchomość za 7,8 miliona euro, aktualnie prowadzi sklepy, hostele i kilka domów dla osób starszych i samotnych matek.

Źródło „Irish Catholic”, rorate-caeli.blogspot.com

ChS

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-09-13) | http://www.pch24.pl/-katolicka--organizacja-wsparla-finansowo-homoaktywistow-,25386,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content