“Katolicka” organizacja wsparła finansowo… homoaktywistów!

Aktualizacja: 2014-09-15 8:19 am

Irlandzkie Stowarzyszenie św. Wincentego à Paulo z Gallway przekaże homoseksualnej organizacji 45 tysięcy euro. Suma ma zostać przelana na konto w trzech ratach w ciągu najbliższych trzech lat. Biskup Martin Drenna zwrócił się z oficjalną prośbą o wyjaśnienia i je otrzymał.

Informację o wsparciu finansowym ze strony katolickiej organizacji ujawnił sekretarz prasowy lokalnej grupy LGBT, chwaląc przy tym „postępowość” stowarzyszenia. Biskup Martin Drenna wystąpił z oficjalną prośbą o wyjaśnienia.

Jakiej odpowiedzi udzielili przedstawiciele stowarzyszenia? Podkreślili, że decyzja o darowiźnie podjęta została zgodnie ze statutem i odpowiada realizowanej misji opartej na „etosie chrześcijańskim”. Z kolei beneficjentem jest lokalne centrum Amach! LGBT Galway pracujące na „marginalizowanych i wykluczonych grup”, a przekazane środki nie pochodzą z kościelnych zbiórek. „Czy irlandzcy biskupi zerwą relacje łączące ich ze stowarzyszeniem promującym antykatolickie wartości? To raczej nieprawdopodobne” – czytamy na blogu Rorate Caeli.

Stowarzyszenie św. Wincentego à Paulo w roku 2007 otrzymało w spadku pub Maureen O’Connell. Organizacja sprzedała nieruchomość za 7,8 miliona euro, aktualnie prowadzi sklepy, hostele i kilka domów dla osób starszych i samotnych matek.

Źródło „Irish Catholic”, rorate-caeli.blogspot.com

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76567 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]