Rosjanie będą korzystać z chińskich kart płatniczych

Aktualizacja: 2014-08-25 1:00 pm

Siedem rosyjskich banków wskutek sankcji nie może realizować transakcji za pośrednictwem kart Visa i Mastercard, stąd na Kremlu pojawił się pomysł stworzenia własnego systemu bankowego. Tymczasowo Rosja przyłączy się do chińskiego systemu UnionPay.

Jak podaje “Rz”, realizacja projektu już się odbywa, 5 największych rosyjskich banków wydało już 20 tys. kart działających w chińskim systemie. We wrześniu ma być wydanych 100 tys. kart, a w przeciągu najbliższych 3 lat – 2 mln kart.

Źródło: rzeczpospolita.pl

Opracował: TP

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76169 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]