Polska: Uroczysta Msza św. ku czci św. Piusa X w kościele FSSPX w Warszawie

Aktualizacja: 2014-08-23 9:44 am

W środę 20 sierpnia br. w kościele Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Warszawie została odprawiona uroczysta Msza św. ku czci patrona Bractwa w setną rocznicę jego narodzin dla nieba.

Papież św. Pius X na marach

Celebransem był ks. Łukasz Weber, który przed tygodniem przejął obowiązki przełożonego FSSPX w naszej części Europy, posługę diakona pełnił ks. Dawid Wierzycki, a subdiakona – ks. Łukasz Szydłowski. Kazanie wygłosił ks. Konstantyn Najmowicz, który wspominając pontyfikat świętego papieża wymienił wprowadzone przez niego reformy mające wzmocnić Kościół i religię w myśl herbowej dewizy „Omnia instaurare in Christo” (łac. ‘wszystko odnowić w Chrystusie’), ale też bolał, że zaraz po kanonizacji dokonanej przez Piusa XII – w maju br. przypadała jej 50. rocznica – szybko zapomniano jego postać i dorobek, a w miejsce religii Chrystusowej zaczęto wprowadzać religię człowieka.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76117 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]