Pismo Święte zniknie z brytyjskich hoteli

Aktualizacja: 2014-08-22 10:04 am

Popularna na Wyspach Brytyjskich sieć hotelowa Travelodge wycofuje z pokoi setki egzemplarzy Pisma świętego. Dyrekcja sieci tłumaczy, że… nie może promować „tylko jednej religii”.

Sieć Traveldodge prowadzi blisko 500 hoteli na całym świecie. Pismo Święte najszybciej zniknie z tych anglosaskich. Dyrekcja firmy twierdzi, że nie należy promować tylko jednej religii zapewniając jej uprzywilejowaną pozycję. Sieć podkreśla, że jeśli któryś z klientów hotelu zażyczy sobie Pisma Świętego, egzemplarz zostanie dostarczony do pokoju.

Poprawną politycznie decyzję skrytykowali już anglikanie. „To pomysł co najmniej dziwny. Jego efekty będą tragiczne w skutkach, a co gorsza – już wkrótce ujrzymy tego efekty. Travelodge ma chyba problem ze zrozumieniem tak prostego pojęcia jakim jest pluralizm” – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Polityka firmy przyniosła już pierwsze skutki. Jak można było przeczytać na łamach „The Independent”, jeden z gości sieci chciał otrzymać Pismo Święte, zgodnie z zapewnieniami dyrekcji. Recepcjonistka poradziła mu jednak, by… „informacji” poszukał w Internecie.

Źródło: „Mail on Sunday”, „Independent”

ChS

KOMENTARZ BIBUŁY: Jedyną wartą największej powagi katolicką wersją angielskojęzyczną Pisma Świętego, jest przekład zwany jako Douay-Rheims (z późniejszą XVIII rewizją). Wszelkie inne przekłady – a szczególnie wersje protestanckie, czyli właśnie te, które są w wyposażeniu każdego hotelu w Anglii czy w USA – są niewiarygodne i wręcz naszpikowane intencyjnie złymi tłumaczeniami. Zatem, niewielka to strata – a może żadna – gdy z hoteli znikają prowadzące na manowce wersje Pisma (czy “świętego” – w tych tłumaczeniach to już wątpliwe), na dodatek potępione całą mocą swojej władzy przez przedsoborowych Papieży, czyli przez święty Kościół katolicki.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76093 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]