Arcybiskup Mosulu: Arcybiskup Mosulu: dzihadyści to prawdziwy islam, zabiorą się również za was

Aktualizacja: 2014-08-12 12:13 pm

Wygnany arcybiskup Mosulu Emil Nona wzywa Zachód, aby wyzbył się złudzeń co do islamu. Dżihadyści są prawdziwą wersją islamu. Podstawą ich ideologii jest sam islam – powiedział iracki biskup w wywiadzie dla dziennika włoskiego episkopatu Avvenire. Przypomina on, że w Koranie są wersety, które mówią o zabijaniu chrześcijan i wszystkich innych niewiernych. „Słowo «niewierny» jest w islamie bardzo mocne. Dla islamu niewierny nie ma godności, nie ma praw. Z niewiernym można zrobić wszystko” – mówi abp Nona. Podkreśla, że ideologia islamistów nie jest nowa, lecz jest oparta na Koranie.

Zdaniem chaldejskiego arcybiskupa Mosulu politycy zachodni nie rozumieją, czym jest islam. Myślą, że islamiści są zagrożeniem tylko dla naszych krajów. To nieprawda – mówi abp Nona. – Oni są zagrożeniem dla wszystkich, dla was na Zachodzie jeszcze bardziej niż dla nas. Przyjdzie czas, kiedy pożałujecie waszej polityki. To ugrupowanie myśli o całym świecie. Ich cel to nawrócić mieczem bądź zabić wszystkich pozostałych – powiedział katolicki hierarcha.

Według arcybiskupa Mosulu islamistów może dziś powstrzymać jedynie wojna, albo zablokowanie źródeł, z których są finansowani. Niektóre kraje całkiem otwarcie finansują te ugrupowania, a wspólnota międzynarodowa nic na to nie mówi, bo kraje te posiadają złoża ropy naftowej – powiedział abp Nona, wzywając do gruntownej przemiany polityki międzynarodowej.

kb/ rv, avvenire

KOMENTARZ BIBUŁY: Wreszcie padają mocne i prawdziwe słowa o istocie Islamu – nie o jakiejś wyimaginowanej “fanatycznej” sekcie, lecz o groźnej wojowniczości całej tej religii. Co interesujące, słowa te są rozpowszechniane przez Radio Watykańskie, co pozwala mieć nadzieję, że otrzeźwi to umysły hierarchów odpowiedzialnych za wszelkie międzyreligijne “dialogi”. I musimy wszyscy uzmysłowic sobie tę gorzką prawdę, pomimo miłych słów wielu przedstawicieli świata muzułmańskiego i pomimo naszej naturalnej skazie szukania “mniejszego zła” czy nawet rzekomego przyjaciela w walce z największym, odwiecznym i teologicznie naturalnym wrogiem chrześcijaństwa, czyli judaizmem. Teraz, wraz z prawdą o Islamie, pora na nagłośnienie podobnych wypowiedzi o istocie i niezpieczeństwie dla dzisiejszej ludzkości – ze strony syjonizmu i tworu o nazwie Izrael.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75940 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]