Rosyjskie media o zestrzelonym samolocie: to wina CIA

Dzień po zestrzeleniu samolotu malezyjskich linii lotniczych kontrolowany przez Kreml Channel One Russia (C1R) – największy i najbardziej znany rosyjskojęzyczny kanał na świecie nadający 24-godziny na dobę – wyemitował program, z którego widzowie mogli się dowiedzieć, że zestrzelenie samolotu zostało zaaranżowane przez Amerykanów, a konkretnie przez agentów CIA.

W materiale przekonywano widzów, że Amerykanie planowali zrobić podobną akcję podczas kryzysu kubańskiego w 1962 roku.  

Rosyjski kanał zasugerował, że zestrzelenie samolotu cywilnego zostało zaaranżowane przez USA, ponieważ „rząd ukraiński nie jest wystarczająco sprawny, aby móc coś takiego zrobić”.

Według Channel One, USA chciały w ten sposób zaszkodzić „szybko rozwijającej się gospodarce rosyjskiej” i umowie państw wschodzących BRIC, których liderem jest rzekomo Rosja.

Państwa BRIC obejmujące Brazylię, Rosję, Indie i Chiny zawarły ostatnio porozumienie o stworzeniu alternatywnego systemu finansowego wobec systemu z Bretton Woods, obejmującego Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.   

Źródło: cnbc.com, AS.

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-07-23)

KOMENTARZ BIBUŁY: Oczywiście chodzi o amerykańskie plany zestrzelenia samolotu w ramach operacji Northwood – polecamy tekst, który pierwotnie ukazał się w piśmie BIBUŁA, Numer 16, czerwiec 2003, czyli przed ponad 11 laty: „Amerykańskie plany terrorystyczne”

No, a na takie dictum (Rosja: to wina CIA), Stany wycofują się rakiem z oskarżenia Rosji o sprawstwo – zobacz poniżej. Wiedzą, że kłamali, że nie mają dowodów (pomimo zapewnień łgarzy w rodzaju Johna Kerry), wiedzą, że Rosja ma również zdjęcia satelitarne poświadczające ich kłamstwa.
Kłamali w sprawie „broni masowego rażenia” w Iraku, kłamali w Syrii, w setkach innych przypadków – kłamali też i teraz sądząc, że przekonają świat do rozpoczęcia kolejnej wojny.


USA: brak bezpośrednich dowodów na udział Rosji w zestrzeleniu samolotu

Prorosyjscy rebelianci na wschodzie Ukrainy najpewniej „przez pomyłkę” zestrzelili 17 lipca samolot malezyjskich linii lotniczych – podały amerykańskie źródła wywiadowcze. Według nich brak bezpośrednich dowodów na udział Rosji w zestrzeleniu maszyny.

Wysokie rangą źródła w wywiadzie USA podają, że Moskwa”stworzyła warunki” do wystrzelenia pocisku, ale bezpośednio odpowiedzialni za zestrzelenie samolotu są separatyści.

Niewiadomych jest dużo. „Nie znamy nazwiska, nie znamy rangi, nie jesteśmy nawet w 100 proc. pewni narodowości” – mówią źródła w wywiadzie amerykańskim. Służby USA nie wiedzą ponadto, kto obsługiwał wyrzutnię i czy osoby te były szkolone w Rosji.

Wg amerykańskiego wywiadu malezyjski Boeing-777 został zestrzelony „przez pomyłkę”. Wcześniej o odpowiedzialności Rosji za katastrofę mówił sekretarz stanu John Kerry:

„To jest raczej jasne, że chodzi o system, który był przetransportowany z Rosji i przekazany separatystom” – powiedział w niedzielę w telewizji CNN szef amerykańskiej dyplomacji.

Jednocześnie USA stoją na stanowisku, że Rosja dozbraja separatystów na Ukrainie wschodniej. Amerykańska administracja twierdzi, że Rosjanie szkolili separatystów, jak używać zaawansowanego sprzętu.

rp.pl/Kresy.pl

Za: Kresy.pl (23 lipca 2014)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content