„Satanizm podnosi głowę i walczy o równość religijną”

Organizacja „czarnej mszy” w miejscu publicznym w Ocklahoma City naraża na poważne niebezpieczeństwo nie tylko uczestników seansu, ale także wszystkich mieszkańców stanu – ostrzegł egzorcysta, który anonimowo udzielił wywiadu portalowi Aleteia.

– Nie można uczestniczyć w takich wydarzeniach, nawet jeśli czyni się to tylko z ciekawości, a nie wynika z pragnienia oddawania czci szatanowi – przestrzegł duchowny. Egzorcysta wyjaśnił, że sam fakt, iż „czarna msza” w Oklahoma City będzie publiczna nadaje jej pewną legitymację. Niektóre osoby mogą przyjść z czystej ciekawości, ale powinny one być świadome, że w ten sposób narażają się na działanie mocy demonicznej.

„Msza” zaplanowana jest na 21 września.  Ma się odbyć w Civic Center w Oklahoma City. W tej chwili organizatorzy seansu rozprowadzają bilety wstępu.  

„Czarna msza” wg encyklopedii Britannica jest „bluźnierczą i zazwyczaj obsceniczną parodią prawdziwej mszy. Nagie plecy kobiety często służą jako ołtarz. Sataniści wykorzystują w swoim kulcie konsekrowane hostie. Obrzęd zwykle zawiera inne elementy satanistycznej magii”.

Organizatorem seansu są sataniści związani z Dakhma Angra Mainyu – to ta sama grupa, która pod pretekstem edukacyjnym próbowała niedawno zorganizować „czarną mszę” na terenie prestiżowego uniwersytetu Harvarda. Po licznych protestach, rytuał przeprowadzono poza kampusem.

Adam Daniells, szef kościoła satanistycznego Dakhma Angra Mainyu zapowiedział, że „ołtarz” rzeczywiście będą stanowiły nagie plecy kobiety, a zdarzenie ma mieć charakter edukacyjny.

Arcybiskup Oklahoma City, ks. Paul Coakley wezwał polityków i liderów lokalnej społeczności, aby rozważyli, czy „właściwe wykorzystują przestrzeń publiczną.” – Ponad 1 miliard katolików na całym świecie i ponad 200 tysięcy katolików w Oklahomie uznaje Mszę jako najświętszy rytuał religijny. To jest centrum kultu katolickiego, to jest świętowanie odkupienia świata przez Jezusa Chrystusa, który poniósł śmierć na krzyżu i zmartwychwstał – mówił. Dodał, że Eucharystia to ciało, Krew, Dusza i Bóstwo Jezusa Chrystusa. Dlatego wyraził zdumienie i smutek, iż Civic Center będzie promować „czarną mszę” wśród mieszkańców miasta jako rozrywkę i sprzedaje bilety na imprezę, która jest „oczywistą  bluźnierczą kpiną z  Mszy św.”

Egzorcysta zapytany czy obserwuje się w USA wzrost liczby „czarnych mszy” powiedział, że nie zauważył szczególnego wzrostu tego typu seansów. Jego zdaniem, to co obserwujemy, to być może początek nowej strategii satanistów. Wyjaśnił, że „bez wątpienia wiele czarnych mszy odbywa się za zamkniętymi drzwiami.” Jednak, jego zdaniem przybywa nie tyle satanistów, co agnostyków i ateistów, którzy „wierzą w co chcą” i definiują moralność po swojemu. Są oni bardzo narażeni na działanie złego ducha.

Daniells, szef satanistycznej grupy w Oklahoma City powiedział, że powszechne organizowanie „czarnych mszy” ma pokazać katolikom, że „satanizm podnosi się i zamierza walczyć o swoje prawa religijne”. Wyjaśnił, że Dakhma Angra Mainyu reprezentuje „satanizm religijny,” w przeciwieństwie do „ateistycznego satanizmu” szatańskiej świątyni nowojorskiej. Danniells dodał, że jego grupa zamierza walczyć o wolność religijną, taką jaka przysługuje przedstawicielom innych wyznań w USA.

Źródło: aletei.org., AS.

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeśli przyjmiemy wolność i równość religijną za wartości, którym trzeba hołubić i które trzeba wcielać w życie – a tak właśnie twierdzą dokumenty Soboru Watykańskiego II i tak potępują posoborowi papieże wraz z całym pogmatwanym w tej anty-logice posoborowym Kościołem – to nie należy dziwić się, iż taka czy inna sekta występuje o swoje prawa w ramach tych „wolności i równości”. Więc, albo przyjmiejmy, że jest wolność i równość religijna – i wtedy z troską należy całować Koran, całować ręce rabinom, dać się okadzać kapłankom hinduskimi, wyczyniać inne cuda, ale i w konsekwencji z pokorą przyjmować nawet bluźnierstwa i satanizm; albo stoimy na stanowisku, że nie ma wolności i równości religijnej, która nie skończyłaby się utratą uznawania Jedynej Prawdziwej Objawionej Religii, utratą uznawania właśnie za prawdziwą i objawioną. Tertium non datur.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-07-09) | http://www.pch24.pl/satanizm-podnosi-glowe-i-walczy-o-rownosc-religijna,24108,i.html

Skip to content