Watykan: sąd pierwszej instancji orzekł karę wydalenia abp Wesołowskiego ze stanu duchownego

Trybunał pierwszej instancji przy Kongregacji Nauki Wiary podjął decyzję o „karnym wydaleniu ze stanu duchownego” byłego nuncjusza w Republice Dominikańskiej, abp. Józefa Wesołowskiego.

O decyzji Trybunału poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Duchowny ma dwa miesiące na złożenie odwołania. Gdy orzeczenie będzie miało charakter ostateczny, zostanie wszczęte postępowanie karne w organach Państwa Watykańskiego.

Wobec arcybiskupa zostaną podjęte środki stosowne do powagi przypadku, dotychczas bowiem duchowny cieszył się względną swobodą poruszania się.

Źródło: KAI

luk

KOMENTARZ BIBUŁY: Ale przecież Radio Maryja z ojcem Dyrektorem tak zaangażowały się w bronienie dobrego imienia arcybiskupa, który zaatakowany został bezpodstawnie przez „laickie media”. Jak teraz przekażą tę wiadomość, jak wytłumaczą się, czy dalej będą brnąć w zaparte – tak jak groteskowo czynią to np. z donosicielem TW abp. Wielgusem?

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-06-27 ) | http://www.pch24.pl/watykan--sad-pierwszej-instancji-orzekl-kare-wydalenia-abp-wesolowskiego-ze-stanu-duchownego,23853,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content