Watykan: sąd pierwszej instancji orzekł karę wydalenia abp Wesołowskiego ze stanu duchownego

Aktualizacja: 2014-06-27 11:29 am

Trybunał pierwszej instancji przy Kongregacji Nauki Wiary podjął decyzję o „karnym wydaleniu ze stanu duchownego” byłego nuncjusza w Republice Dominikańskiej, abp. Józefa Wesołowskiego.

O decyzji Trybunału poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Duchowny ma dwa miesiące na złożenie odwołania. Gdy orzeczenie będzie miało charakter ostateczny, zostanie wszczęte postępowanie karne w organach Państwa Watykańskiego.

Wobec arcybiskupa zostaną podjęte środki stosowne do powagi przypadku, dotychczas bowiem duchowny cieszył się względną swobodą poruszania się.

Źródło: KAI

luk

KOMENTARZ BIBUŁY: Ale przecież Radio Maryja z ojcem Dyrektorem tak zaangażowały się w bronienie dobrego imienia arcybiskupa, który zaatakowany został bezpodstawnie przez “laickie media”. Jak teraz przekażą tę wiadomość, jak wytłumaczą się, czy dalej będą brnąć w zaparte – tak jak groteskowo czynią to np. z donosicielem TW abp. Wielgusem?

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75295 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]