Rosja: rok emerytury w prezencie za każde dziecko

Rosjanie proponują nową receptę na problemy demograficzne, z którymi od pewnego czasu boryka się kraj. Tą receptą ma być możliwość przejścia rodzica na emeryturę o jeden rok wcześniej za każde urodzone dziecko.

Projekt ustawy został wniesiony do Dumy Państwowej. Jej autorem jest deputowany Dmitrij Sawieliew. Uważa on, że wychowanie nawet jednego dziecka związane jest z licznymi przeszkodami w realizacji życiowych i zawodowych planów rodzica. Rodzicom należy więc zagwarantować więcej czasu na spokojne i dostatnie życie.

Sawieliew jest przekonany, że nowa ustawa o emeryturach zostanie w Rosji dobrze przyjęta. Zapytany o ewentualne dziury w budżecie federalnym Rosji, deputowany stwierdził, że nie jest to żadna przeszkoda.

Zgodnie z obowiązującą obecnie w Rosji ustawą, wiek emerytalny dla mężczyzn to 60 lat, dla kobiet – 55.

Propozycję Dumy Państwowej w pełni popierają specjaliści i analitycy finansowi. Maksym Kniagin z instytutu zajmującego się funduszami inwestycyjnymi Finam Management Ltd. uważa, że kroki podjęte przez Dumę na długie lata zahamują proces starzenia się społeczeństwa rosyjskiego.

Źródło „Izwiestia”

ChS

ZOB. RÓWNIEŻ:

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-06-21) | http://www.pch24.pl/rosja--rok-emerytury-w-prezencie-za-kazde-dziecko,23694,i.html

Skip to content