Papież Franciszek i jego „filozofia selfie”

Aktualizacja: 2014-06-17 1:00 pm

Papież Franciszek, łamiąc wszelkie schematy, lubi pozować do tzw. selfie, a w tym zaskakującym zachowaniu kryje się jego stosunek do ludzi i potrzeba bliskości – o tej papieskiej „filozofii selfie” mówił w Rzymie współpracownik papieża, ksiądz Antonio Spadaro.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Ten “przełamujący schematy” Papież, dzisiaj cieszy się z selfie, a jutro np. stanie na głowie, a nawet pozwoli się sfotografować w kąpielówkach. Wszystko, aby “skrócić dystans” i pokazać się jako “zwykły człowiek”.
Pustota, próżność i jakże płytkie ujęcie franciszkańskiej prostoty.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75117 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]