Znowu Linz. Diecezja jawnej rozpusty?

Aktualizacja: 2009-03-8 8:47 pm

Ks. Josef Friedl przyznał publicznie, że żyje razem z kobietą i odrzuca celibat. Twierdzi, że parafianie o tym wiedzą i akceptują to, więc bez skrupułów sprawuje funkcję proboszcza.

Kto i dlaczego odrzucał kandydaturę konserwatywnego ks. Gerharda Wagnera na biskupa pomocniczego diecezji Linz? Fakty, które co rusz przedostają się do prasy, nie pozostawiają złudzeń.

Ksiądz proboszcz z parafii Ungenach ma 65 lat. Jest dziekanem w austriackiej diecezji Linz. Jego dekanat, razem z trzydziestoma innymi, na początku lutego w wystosowanym specjalnie dokumencie odrzucił papieską nominację ks. Wagnera na biskupa pomocniczego ich diecezji. Dlaczego?

W czwartek podczas panelu dyskusyjnego „Dokąd zmierza Kościół i społeczeństwo” ks. Friedl oświadczył, że żyje z kobietą i nie zachowuje „obligatoryjnego celibatu”.  Pewnie była to dla duchownego dramatyczna decyzja? Ależ skąd. Jak gdyby nigdy nic przyznał, że nie widzi w tym żadnego problemu, gdyż postępuje zgodnie z własnym sumieniem.

Portal Kath.net, powołując się na „Welt” zauważa, że Friedl nie jest w diecezji przypadkiem odosobnionym. Inni dziekani tej diecezji również ignorują celibat i wcale się z tym nie kryją. Atakując ks. Wagnera po prostu załatwiali sobie bezkarność.

AJ/Kath.net

Za: Fronda.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7510 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]