Papież: Negowanie Holokaustu to szaleństwo

Aktualizacja: 2014-06-16 1:03 pm

Papież Franciszek nazwał „szaleństwem” negowanie Holokaustu. W obszernym wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „La Vanguardia” przyznał też, że „99 procent” osób w Watykanie sprzeciwiało się jego modlitwie o pokój z przywódcami Izraela i Palestyńczyków.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdyby nie chodziło tu o wywiad z Papieżem, należałoby użyć określeń: nieuk; nieznający prawdziwej historii; nauczony frazesów z podręczników napisanych przez lewicowych i wprost – komunistycznych agitatorów; nienawidzący Tradycji Kościoła i przez to próbujący odrzucić całe 2 tysiąclecia wracając do reinterpretowanych dzisiaj tzw. początków-korzeni; rewolucjonista żydowski zakamuflowany jako katolik; naiwny marzyciel wierzący w brednie o możliwości zaprowadzenia pokoju na świecie stosując żydowską formułkę o “odrzuceniu fundamentalizmów”,  itd, itp.
A jako, że mamy do czynienia z Papieżem, można powiedzieć: niebezpieczny człowiek, któremu powierzono Urząd o przerastających go zadaniach. Tym bardziej niebezpieczny, że ubzdurał sobie, że istnieje możliwość jakiejkolwiek konstruktywnej dla dobra Kościoła kooperacji z samymi największymi wrogami Kościoła.

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75077 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]