Ponad połowa Rosjan uważa, że Lenin był „dobrym człowiekiem”

Aktualizacja: 2014-06-15 10:02 am

Według sondażu przeprowadzonego przez rosyjską „Opinię publiczną” ponad połowa Rosjan uważa Lenina za „dobrego człowieka”, zaś 42 proc. uważa, że działalność tego zbrodniarza przyniosła Rosji korzyści.

Rosjanie woleliby też odwiedzać Lenina w grobie a nie w mauzoleum. Takie zdanie wyraziło 61 proc. badanych. Przeciwnych zabieraniu przenoszeniu ciała Lenina jest 23 proc.

Sondaż przeprowadzono na przełomie maja i czerwca br. wśród 1500 respondentów z 43 rosyjskich miast. Błąd statystyczny wynosi 3,6 proc.

Deputowany do Dumy Państwowej, Władimir Miedinski zaskoczył ostatnio informacją, że w mauzoleum znajduje się dziś nie więcej niż 10 proc. ciała Lenina! Jego zdaniem to jeden z poważniejszych argumentów za usunięciem mumii z mauzoleum. Poseł nie podał jednak źródła tej informacji.

Zabalsamowane zwłoki Lenina, będące największą relikwią w czasach ZSRR, spoczywają w mauzoleum od śmierci wodza bolszewików w 1924 roku.

W sprawie ewentualnego pogrzebu wodza rewolucji wypowiedział się także Władimir Putin. Prezydent zapewnił, że Lenin pozostanie w mauzoleum aż do chwili, gdy ogromna większość Rosjan wyraźnie się temu sprzeciwi. Putin nie chciałby wywoływać w tej sprawie nie potrzebnych podziałów w społeczeństwie.

Źródło „RIA Nowosti”

ChS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75062 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]