Aktualizacja strony została wstrzymana

Kapłan FSSP zastrzelony, drugi w stanie krytycznym

Smutna informacja z USA. Wczoraj wieczorem w Phoenix w Arizonie, podczas próby włamania na plebanię, bandyta zastrzelił ks. Kennetha Walkera i ciężko ranił ks. Josepha Terrę – kapłanów należących do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra.

Ks. Armand de Malleray, kapelan generalny tego instytutu prosi o modlitwę o ocalenie ks. Terry, który znajduje się w stanie krytycznym, oraz za duszę ks. Walkera.

Zmarły ks. Kenneth Walker był młodym kapłanem, miał 29 lat; święcenia przyjął 19 maja 2012 roku z rąk bp. Fabiana Bruskewitza w katedrze pw. Chrystusa Zmartwychwstałego w Lincoln w Nebrasce.

Znanym mi Księżom z Bractwa Św. Piotra składam wyrazy współczucia z powodu tej tragedii, a do Czytelników apeluję o modlitwę w podanych intencjach. 

Jakub Pytel 

Za: Pod mitrą – nie tylko kościelne safari (12.06.2014)

Napad na kościół w USA

Jeden ksiądz nie żyje, a drugi znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym po zbrojnym napadzie na kościół katolicki w Phoenix, stolicy amerykańskiego stanu Arizona. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem.

Jeden z duchownych zdołał jeszcze zadzwonić na policję, która po przyjeździe do Misji Matki Miłosierdzia znalazła dwóch ciężko rannych w wyniku postrzałów kapłanów. Jeden z nich zmarł po przewiezieniu do szpitala – podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Według policji najprawdopodobniej było to włamanie z bronią w ręku. Wkrótce bowiem znaleziono porzucony samochód, ukradziony na terenie kościelnym.

MPA

Za: Nasz Dziennik, 12 czerwca 2014 

Skip to content