Buddyści i szintoiści w Santiago de Compostela

Słynna katedra św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela została sprofanowane przez buddystów i kapłanów szinto. W trakcie „Japońskiego Tygodnia w Santiago” świątynia stała się centrum dalekowschodnim rytuałów. Równocześnie, w bocznej kaplicy, sprawowano Najświętszą Ofiarę.

Trwająca przez siedem dni impreza, kierowana przez lokalną organizację turystyczną, zakończyła się pogańskimi ceremoniami w katedrze w Santiago de Compostela. Msza święta była sprawowana wówczas w kaplicy bocznej, w głównej nawie trwały pogańskie rytuały. Japońscy buddyści i kapłani politeistycznej religii szinto wykonali program zatytułowany „Śpiewy i tańce buddyjskich mnichów oraz kapłanów szinto z prefektury Wakayama”.

Informacje o zajściu nie znalazły się na stronie internetowej katedry ani archidiecezji. Nic nie wskazuje na to, by władze kościelne zadecydowały o przeprowadzeniu oficjalnego zadośćuczynienia. Profanacją i politeistycznymi rytuałami w świątyni oburzeni są wierni z archidiecezji i pielgrzymi z całego świata.

Źródło: katholisches.info

KRaj

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-05-17) | http://www.pch24.pl/buddysci-i-szintoisci-w-santiago-de-compostela,22968,i.html

Skip to content