Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Włoch się „nie utożsamia”

Jego Elokwencja abp Nunzio Galantino Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Włoch  „nie utożsamia się” z „pozbawionymi wyrazu twarzami tych, którzy odmawiają różańce pod klinikami w których wykonuje się zabiegi przerywania ciąży (w oryginale: l’interruzione della gravidanza) ale z tymi młodymi ludźmi, którzy sprzeciwiają się tej praktyce i walczą o lepsze warunki życia, prawo do opieki zdrowotnej i do pracy”

Ksiądz arcybiskup spytany o wyzwania stojące przed włoskim Kościołem odparł: „Musimy być zdolni do tego aby bez traktowania tego jak tabu, otwarcie mówić o takich sprawach jak żonaci kapłani, udzielanie Eucharystii rozwodnikom, homoseksualizm, oczywiście zgodnie z Ewangelią i zwracając uwagę na okoliczności”

Spytany o to czy włoski episkopat będzie się aktywnie przeciwstawiał pracom legislacyjnym rozszerzającym możliwości aborcji i eutanazji, ksiądz arcybiskup odrzekł, że „mamy przed oczami fakt świętości życia, Nie możemy się tak jak wcześniej koncentrować na sprawach aborcji i eutanazji, gdyż pomiędzy nimi są sprawy ludzkiego życia, które się ciągle zmienia”. Na koniec dodaje, że „dzięki pontyfikatowi papieża Franciszka Kościół włoski ma nadzwyczajną szansę przestawić się ku oczekiwaniom duchowości, moralności i kultury obecnych czasów”

źródło włoskie

Czyli episkopat włoski też już pozamiatał po katolicyzmie. Czekamy na nasz. Chyba nie zamierza odstawać od swoich konfratrów z Zachodu?

Napisał Dextimus dnia 17.5.14

Za: Breviarium - dawniej: Kronika Novus Ordo (17 maja 2014) | http://breviarium.blogspot.com/2014/05/sekretarz-generalny-konferencji.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content