Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Włoch się “nie utożsamia”

Aktualizacja: 2014-05-17 4:51 pm
Jego Elokwencja abp Nunzio Galantino Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Włoch  “nie utożsamia się” z “pozbawionymi wyrazu twarzami tych, którzy odmawiają różańce pod klinikami w których wykonuje się zabiegi przerywania ciąży (w oryginale: l’interruzione della gravidanza) ale z tymi młodymi ludźmi, którzy sprzeciwiają się tej praktyce i walczą o lepsze warunki życia, prawo do opieki zdrowotnej i do pracy”

Ksiądz arcybiskup spytany o wyzwania stojące przed włoskim Kościołem odparł: “Musimy być zdolni do tego aby bez traktowania tego jak tabu, otwarcie mówić o takich sprawach jak żonaci kapłani, udzielanie Eucharystii rozwodnikom, homoseksualizm, oczywiście zgodnie z Ewangelią i zwracając uwagę na okoliczności”

Spytany o to czy włoski episkopat będzie się aktywnie przeciwstawiał pracom legislacyjnym rozszerzającym możliwości aborcji i eutanazji, ksiądz arcybiskup odrzekł, że “mamy przed oczami fakt świętości życia, Nie możemy się tak jak wcześniej koncentrować na sprawach aborcji i eutanazji, gdyż pomiędzy nimi są sprawy ludzkiego życia, które się ciągle zmienia”. Na koniec dodaje, że “dzięki pontyfikatowi papieża Franciszka Kościół włoski ma nadzwyczajną szansę przestawić się ku oczekiwaniom duchowości, moralności i kultury obecnych czasów”

źródło włoskie

Czyli episkopat włoski też już pozamiatał po katolicyzmie. Czekamy na nasz. Chyba nie zamierza odstawać od swoich konfratrów z Zachodu?

Napisał Dextimus dnia 17.5.14

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74691 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]