Ponad milion w kwitach „Mrówki Całej”. Moja odpowiedź? Owsiak do prokuratora!

Na wstępie powiem krótko, mamy długo oczekiwany przełom w sprawie Owsiak vs Matka Kurka, ale do udowodnienia skali intelektualnych i moralnych oszustw Owsiaka jeszcze daleka droga, która prowadzi między innymi przez prokuraturę. Prezes Owsiak przez miesiąc unikał dostarczenia dokumentów z fakturami „Mrówki Całej”, ale nic poza starym dowcipem przez ten czas nie wymyślił. Dowcip polega na tym, że w dokumentach zostały wykazane jedynie zaskórniaki, co mnie w ogóle nie ubawiło i zamierzam przejść do działań poważnych. Pomimo żartów Owsiaka udało się zebrać wszystko, co było potrzebne do potwierdzenia klasycznego układu biznesowego, który powstał i hartował się w RP III. Źadnej finezji, do bólu powtórzony schemat.

Firma „matka”, w tym wypadku WOŚP, powołuje do życia firmę „słup” nazywaną nomen omen „Złoty Melon”, na końcu układanki mamy firmę „krzak”, zbierającą frukta, o równie słodkiej nazwie „Mrówka Cała”. Kto w tym układzie zarabia, a kto płaci chyba nikomu wyjaśniać nie trzeba, ale niech wszystko pozostanie na papierze. Pan, Pani, społeczeństwo płaci i to czy chce, czy nie chce. Wszyscy, zwolennicy i przeciwnicy Owsiaków, finansują konglomerat „filantropii”, ale po kolei.

Dowody zgromadzone w Sądzie Rejonowym w Złotoryi tworzą swoisty paradoks, pokazują mechanizm, nie pokazują skali. Jerzy Owsiak i księgowa Dorota Pilarska nie byli w stanie ukryć samego faktu, że prezes Słoik i żona prezesa Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, w postaci wypłat wyciągają miesięczne z WOŚP i Złotego Melona około 27 tys. brutto. Proszę nie ulegać odruchom litości i złudzeniom, na razie mówimy nawet nie o kieszonkowych, tylko drobnych na waciki. Prócz tego „Dzidzia” podpisywała umowy o dzieło (zlecenia) ze Złotym Melonem, rekordowa to 19 tys złotych, oboje też wypłacali sobie premie jednorazowe, najwyższa jaka pamiętam to 29 tys. Swoją drogą zwracam również uwagę na żałosne kwoty kilkuset złotowe wpisane do umów, które wklejam poniżej wraz z całą dokumentacją, strasznie przygnębiający widok i wiele mówiący o człowieku. Najważniejszy jest jednak główny nurt przepływu kasy z WOŚP i „Złotego Melona” do „Mrówki Całej”. Ta wielomilionowa rzeka szmalu ma kilka odnóg i płynie na kilka sposobów. „Mrówka Cała” potrafi skasować miesięcznie ponad 30 tysięcy złotych tylko za wynajmowanie lokali „Złotemu Melonowi” i WOŚP. Przypomnę, że WOŚP dysponuje trzema potężnymi nieruchomościami, dwie wille i ośrodek Szadowo-Młyn, przy którym buduje się czwarta nieruchomość, ale tym razem będzie należała do „Złotego Melona”.

Premie, umowy, wygrodzenia, najem lokali razem wzięte nadal krążą wokół śmiesznych kieszonkowych sum w skali całego „przedsięwzięcia”, mimo wszystko warto podsumować ten etap dojenia z publicznego i fundacyjnego cycka. Około 27 tysięcy pensji, średnio 15 tysięcy za najem lokali, razem jakieś 41 tys. wypłaty brutto dla filantropów Owsiaków, plus umowy o dzieła i premie. Pamięć ulotna jest i propaganda WOŚP potęgą bywa, z tych przyczyn mieszają się pojęcia i fakty. Kto dziś zechce pamiętać, że Owsiak 1000 razy zaprzeczał jakoby z WOŚP brał chociaż złotówkę? A przecież dokładnie o to toczy się proces, czy Owsiak brał kasę z WOŚP, czy jak twierdzi żyje z jakichś tajemniczych wykładów. W tajne wykłady nie wynikam, wystarczy mi zgromadzona dokumentacja, która już pokazuje, że Owsiak bierze dziesiątki tysięcy złotych na kilka różnych sposobów i wszystko to razem można nazwać wierzchołkiem ukręconej góry lodów. Prawdziwy wielomilionowy biznes stanowią zlecenia od „Złotego Melona” i WOŚP dla „Mrówki Całej”. W tej rubryce, wbrew ostrzeżeniom, pan prezes postanowił sobie zakpić z sądu, jak również z ludzkiej inteligencji. Zestaw dokumentów mówi wszystko, jeśli chodzi o strukturę „biznesowego układu” i przepływ kasy, ale w żaden sposób nie pokazuje skali przepływu, która według moich ustaleń opiewa na wiele „złotych melonów” wyniesionych, między innymi, przez „całą mróweczkę”. Prawdopodobnie pan prezes sądził, że rzucę się na jakieś śmieszne zlecenia za kilkadziesiąt tys. złotych, czy 140 tys. za Woodstock, dające w sumie ponad milion złotych „Mrówce Całej”. Nie robią na mnie te kwoty najmniejszego wrażenia, ponieważ wiem, jakie miliony zostały zamiecione po kątach. Mogę się tylko ubawić prezentacją mechanizmu, czego sobie rzeczywiście nie odmówię. „Złoty Melon” i WOŚP, która posiada trzy nieruchomości, wynajmują od „Mrówki Całej” lokal za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Z drugiej strony „Złoty Melon” wynajmował lokal od WOŚP, w centrum Warszawy, za… 100 złotych, w porywach 400. Zacytuję klasyka: „ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział”. Polecam też małą zabawę w ramach dodatkowej rozrywki, jakim to lokalem może dysponować „Mrówka Cała”? Odpowiedź nie jest trudna, wystarczy poszukać w „blokach na Ursynowie”. Wracając do poważnych zajęć stwierdzam z pełną odpowiedzialności karną i cywilną, że Owsiak ze swoja żoną wydoili z WOŚP miliony złotych, a teraz robią wszystko, przy pomocy naprawdę prymitywnych sztuczek księgowych, żeby ukryć skalę swoich działań.

Z o oczywistych względów nie mogę się rozpisywać na temat posiadanych przeze mnie dokumentów i dowodów, które w sposób jednoznaczny zweryfikują kłamstwa Jerzego Owsiaka i kreatywną księgowość Doroty Pilarskiej, ale uprzedzałem, że próba kombinacji skończy się w prokuraturze. Słowa dotrzymuję i publicznie oświadczam, że póki co do prokuratury idą fałszywe zeznania pana prezesa Owsiaka, bogato udokumentowane pismami od ministrów, prezydentów miast i statutem WOŚP, żeby było śmieszniej. Jeśli zaś chodzi o panią księgową Dorotę Pilarską, która postanowiła stąpać po cienkiej czerwonej linii, to cierpliwie poczekam na jej zeznania w sądzie. Przedstawię swoje dowody poproszę o komentarz i gdy zgodnie z prawdą usłyszę, że do sądu trafiły jedynie „rozrachunki istniejące” (pani księgowa będzie wiedzieć o czym mowa), to zaczniemy poważnie rozmawiać o „obrotówce” (pani księgowa będzie wiedzieć o czym mowa). Kolejny raz Owsiak z mecenasem Zagajewskim założyli, że mają do czynienia z idiotą, oni rzeczywiście uwierzyli we własne wzajemne pocieszenia. Szanowni Państwo z WOŚP, „Złotego Melona”, „Mrówki Całej” i panie mecenasie Zagajewski. Niby wszyscy jesteście tacy zasłuchani w guru, ale słuchacie po łebkach. Prezes w jednym ma rację, trafiliście na „wariata ze Złotoryi”, a to zupełnie inna bestia niż pospolity idiota, za jakiego cały czas chcecie mnie uważać, pomimo kompromitacji, jakie was spotkały właśnie z powodu wygodnego założenia. W waszej tragifarsie zwanej „prywatny akt oskarżenia” już przegraliście wszystko i dostarczyliście wszystkich dowodów, na mój wniosek oraz zarządzenie sądu, bo sami urządzaliście komedie z pudłami i ciężarówkami. Jako oskarżony powinienem iść na wódkę, nic innego normalny oskarżony nie ma w tej sytuacji do roboty. Niestety trafiliście na wariata, mnie nie interesuje udowodnienie, że prezes doił z WOŚP, mnie interesuje udowodnienie ile wydoił i to jeszcze nie koniec. Finalnym celem „wariata ze Złotoryi” jest pociągnięcie prezesa wraz z osobami towarzyszącymi do odpowiedzialności karnej. Dziś pokażę jedynie te dokumenty, które potwierdzają powyższy zbiór faktów, w przyszłości stanę na głowie, żeby pokazać wszystko. Tacy ludzie jak Jerzy Owsiak nie tylko powinni w hańbie zniknąć z przestrzeni publicznej, ale muszą odpowiedzieć za swoje czyny. Póki mogę ruszać choćby jednym palcem zrobię wszystko, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Wynagrodzenie Owsiaka w „Złotym Melonie”

Umowy zlecenia Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak ze „Złotym Melonem”

Strona z dokumentów sądowych pokazująca część kwot, jakie zarobiła „Mrówka Cała” za wynajmowanie lokalu „Złotemu Melonowi” i usługi zlecone przez „Złotego Melona”

Strona z dokumentów sądowych pokazująca część kwot, jakie zarobiła „Mrówka Cała” za wynajmowanie lokalu WOŚP i usługi zlecone przez WOŚP

„Złoty Melon” wynajmuje lokal od WOŚP za „dwie stówy” miesięcznie

MatkaKurka

Za: kontrowersje.net (2014-05-14) | http://kontrowersje.net/ponad_milion_w_kwitach_mr_wki_ca_ej_moja_odpowied_owsiak_do_prokuratora

Skip to content