Jezuicka uczelnia zaprasza na konferencję aktywistkę Planned Parenthood

Aktualizacja: 2014-05-12 12:17 pm

Jezuicka Loyola Marymount University (LMU) zaprosiło do udziału w konferencji przedstawicielkę radykalnie proaborcyjnej organizacji Planned-Parenthood. 17 maja na teren uczelni ma przybyć Sue Dunlap z Planned Parenthood. To kolejna kontrowersyjna decyzja władz nominalnie katolickiej szkoły. W kwietniu głosili zdecydowali się oni na zatrudnienie zdeklarowanej ateistki przeszłości związanej z Planned Parenthood na stanowisko dziekana.

Sue Dunlap jest prezydentem Planned Parenthood w Los Angeles. Jej wystąpienie ma dotyczyć kwestii roli edukacji w zdrowiu kobiet. Organizatorzy piszą, że liczą “nie tylko na zaprezentowanie różnych idei obecnych w naszym regionie lecz także na zmotywowanie członków naszej wspólnoty do myślenia poza paradygmatem <Creativity & Innovation, Politics & Policy oraz Wellness & Environment>”.

Jak informuje Dustin Siggins na łamach portalu lifesitenews.com zapraszanie aborcjonistów na teren katolickiego uniwersytetu skrytykował o. Robert V. Caro, jezuita działający na rzecz powrotu LMU do ortodoksji. Zwrócił on uwagę, że sprawiedliwość wobec dzieci poczętych nakazuje wstrzymanie się od udostępniania mównicy osobom wspierającym aborcję. “Podobnie jak nie powinno być żadnego związku między LMU i organizacjami rasistowskimi, tak samo nie powinno być związku między LMU a największym <dostawcą> aborcji, takim jak Planned Parenthood.

To nie pierwsza kontrowersyjna decyzja władz Loyola Marymount University. Pod koniec kwietnia uczelnia zdecydowała się zatrudnić dr  Robbin Crabtre na stanowisko dziekana  Bellarmine College of Liberal Arts.  Crabtree związana była w przeszłości z Planned Parenthood, a ponadto jest zdeklarowaną ateistką. Jej zatrudnienie wywołało oburzenie katolickich mediów i absolwentów jezuickiej szkoły.

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74610 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]