Szwecja: dla „dobra wspólnego” zabrać domy Szwedom i oddać imigrantom

Aktualizacja: 2014-04-24 10:43 am

Władze samorządowe powinny zacząć odbierać domy Szwedom i oddawać je imigrantom. Domaga się tego pracownik społeczny Anders Wilhelmsson z Halmstad. Według niego nie wystarcza, że Szwedzi żyjący w wynajmowanych mieszkaniach są eksmitowani, aby mogli się tam wprowadzić imigranci – twierdzi Wilhelmsson, który na co dzień pomaga imigrantom z trzeciego świata w odnalezieniu się w Szwecji i zdobyciu pracy.

W liście do lokalnych władz Wilhelmsson napisał, że samorządy powinny pójść o krok dalej i zacząć odbierać Szwedom domy (jednorodzinne) oraz inne tego typu budynki, aby przekazać je imigrantom oraz uchodźcom.

„Całe społeczeństwo powinno wspólnie działać, aby uchodźcy otrzymali zakwaterowanie i szansę na integrację” – twierdzi Wilhelmsson. Uważa również, że należy zrobić „coś radykalnego”, aby samorząd Halmstad był w stanie przyjąć i zakwaterować wciąż napływających uchodźców i imigrantów oraz ich rodziny, które już są w drodze do Szwecji.

W rozmowie z Hallandsposten Wilhelmsson powołuje się na zapis w konstytucji, który stanowi, iż odebranie mienia obywatelowi ma rację bytu, jeśli jego skutkiem jest „dobro wspólne”.

na podstawie: friatider.se

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74419 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]