Rosja zagroziła, że nie będzie używać Visy i MasterCard

Aktualizacja: 2014-03-21 4:39 pm

Przewodnicząca komisji ds rynków finansowych w rosyjskiej Dumie – Natalija Burykina – poinformowała dziś że amerykańskie systemy płatnicze – Visa i MasterCard, które wstrzymały współpracę z szeregiem rosyjskich banków mogą zostać pozbawione prawa do działalności na terenie Rosji.

„Będziemy kontrolować tę kwestię. Nie rozumiemy na jakiej podstawie sankcje dotknęły banku „Rassija”. Jeśli sytuacja się nie zmieni, niewykluczone, że Rosja zrezygnuje z Visy i MasterCard i przejdzie na rodzime systemy płatnicze. Wówczas konieczne będą zmiany w rosyjskim prawodawstwie, czyli w prawie „O narodowym systemie płatniczym” – powiedziała Burykina.

Zdaniem głównego analityka banku BKF – Maksyma Osadczego, eskalacja konfliktu finansowego jest skrajnie niebezpieczna dla obydwu stron.

„Źaden z narodowych systemów płatniczych nie jest obecnie w stanie zastąpić wyjście z rosyjskiego rynku większych międzynarodowych systemów płatniczych. Tym nie mniej w razie zakazu działalności Visy i MasterCard na terenie Rosji częściowo mogą one zostać zastąpione przez systemy „Uniwersalna Karta Elektroniczna”, „Złota Korona” i „UnionCard” – powiedział Osadczy.

Unian.net/Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73955 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]