USA nie uznają referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji

Aktualizacja: 2014-03-6 2:51 pm

Stany Zjednoczone nie uznają legalności referendum zaplanowanego na 16 marca, w którym mieszkańcy Krymu mają się opowiedzieć za włączeniem półwyspu do Federacji Rosyjskiej. Wcześniej takie samo stanowisko wyraziła Unia Europejska.

Waszyngton stoi na stanowisku, że jakakolwiek decyzja ws. Krymu może być przyjęta tylko przez władze w Kijowie.

„Nie może mieć miejsce sytuacja, w której legalny rząd kraju zostaje wykluczony z podejmowania decyzji dotyczących jego własnych części” – mieli usłyszeć dziennikarze  w Białym Domu.

Dziś rano parlament Autonomicznej Republiki Krymu podjął decyzję o przeprowadzeniu 16 marca referendum, w którym mieszkańcy mają opowiedzieć się za lub przeciw przyłączeniu półwyspu do Federacji Rosyjskiej. 

AFP/Lenta.ru/LB.ua/KRESY.PL

KOMENTARZ BIBUŁY: “Legalny rząd” – a co to znaczy w sytuacji, gdy banda neo-nazistowska, wraz z euro-głupkami – wspierana właśnie przez takich graczy jak USA i EU – dokonuje zamachu, doprowadzając do odsunięcia demokratycznie wybranego prezydenta, prof. Janukowycza? Dodajmy, wybranego w wolnych, nadzorowanych przez międzynarodowe organizacje wyborach i cieszącego się zdecydowanym poparciem wyborców. Legalność obecnych władz ma teraz taką samą wagę jak koniunkturalne zapewnienia Białego Domu.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=73704 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]