USA nie uznają referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji

Stany Zjednoczone nie uznają legalności referendum zaplanowanego na 16 marca, w którym mieszkańcy Krymu mają się opowiedzieć za włączeniem półwyspu do Federacji Rosyjskiej. Wcześniej takie samo stanowisko wyraziła Unia Europejska.

Waszyngton stoi na stanowisku, że jakakolwiek decyzja ws. Krymu może być przyjęta tylko przez władze w Kijowie.

„Nie może mieć miejsce sytuacja, w której legalny rząd kraju zostaje wykluczony z podejmowania decyzji dotyczących jego własnych części” – mieli usłyszeć dziennikarze  w Białym Domu.

Dziś rano parlament Autonomicznej Republiki Krymu podjął decyzję o przeprowadzeniu 16 marca referendum, w którym mieszkańcy mają opowiedzieć się za lub przeciw przyłączeniu półwyspu do Federacji Rosyjskiej. 

AFP/Lenta.ru/LB.ua/KRESY.PL

KOMENTARZ BIBUŁY: „Legalny rząd” – a co to znaczy w sytuacji, gdy banda neo-nazistowska, wraz z euro-głupkami – wspierana właśnie przez takich graczy jak USA i EU – dokonuje zamachu, doprowadzając do odsunięcia demokratycznie wybranego prezydenta, prof. Janukowycza? Dodajmy, wybranego w wolnych, nadzorowanych przez międzynarodowe organizacje wyborach i cieszącego się zdecydowanym poparciem wyborców. Legalność obecnych władz ma teraz taką samą wagę jak koniunkturalne zapewnienia Białego Domu.

Za: Kresy.pl (06 marca 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/usa-nie-uznaja-referendum-w-sprawie-przylaczenia-krymu-do-rosji

Skip to content